RAPORT

Pogarda

Wykopali ludzkie szczątki. Właścicielka posesji widziała śmierć mężczyzny

Operator koparki, na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości (fot. Policja)
Operator koparki, na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Szczątki prawdopodobnie polskiego żołnierza, który został zastrzelony w czasie II wojny światowej przez Sowietów, zostały znalezione na jednej z posesji w Nockowej na Podkarpaciu – poinformowała podkarpacka policja.

Rosjanie porwali trójkę jego dzieci. Znalazł je w Moskwie

Pochodzący z Mariupola 40-letni Jewgen Meżewyj odnalazł swojego syna i dwie córki po kilku miesiącach od dnia, w którym zostali deportowani do...

zobacz więcej

Ludzkie szczątki zostały wykopane w ubiegłym tygodniu przez pracowników, który wykonywali prace przy budowie kanalizacji. Podczas robót na jednej z posesji operator koparki na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości.


O swoim znalezisku natychmiast poinformował policję. Funkcjonariuszom, którzy przybyli na miejsce, właścicielka posesji, starsza kobieta, powiedziała, że jako dziecko była świadkiem, jak rosyjski żołnierz zastrzelił młodego polskiego żołnierza.

 

„Jak relacjonowała kobieta, do zdarzenia doszło w czasie II wojny światowej na podwórku jej domu rodzinnego. Mimo że o tym fakcie zostały powiadomione ówczesne władze lokalne, nikt nie zabrał ciała żołnierza, dlatego też pochówku na tej posesji dokonał jej ojciec” – podała policja. 

 

Szczątki zostały zabezpieczone i zostaną poddane specjalistycznym badaniom. O sprawie został poinformowany Instytut Pamięci Narodowej. Być może uzyskane informacje pozwolą odtworzyć dokładne okoliczności śmierci żołnierza i ustalić jego tożsamość.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej