RAPORT

Pogarda

„Budzik! W nadziei na drugie życie”. Reportaż o klinice dla dorosłych w śpiączce

Najnowsze

Popularne

„Budzik! W nadziei na drugie życie” to tytuł reportażu Telewizji Polskiej, który opowiada o nowo powstałej klinice dla dorosłych w śpiączce. Pierwsi pacjenci po ciężkich urazach mózgu zostali przyjęci już na początku marca. Placówkę dla dorosłych wybudowała fundacja Ewy Błaszczyk-Janczarskiej „Akogo?”.

Klaudia wychodzi za mąż. To pierwsza osoba wybudzona w klinice „Budzik”

Klaudia Gajtkowska była pierwszą wybudzoną pacjentką w klinice „Budzik” dla dzieci w Warszawie. „A dziś bardzo ważny dzień w jej życiu. Z tej...

zobacz więcej

Co roku w Polsce w przedłużającą się śpiączkę zapada kilkaset osób, w tym trzykrotnie więcej dorosłych niż dzieci. A przyczyny zapadnięcia w śpiączkę są różne – wypadek komunikacyjny, podtopienie, zakrztuszenie, nagłe zatrzymanie krążenia.

 

Fundacja „Akogo?”, która działa już od ponad 20 lat, otworzyła niedawno klinikę dla dorosłych. Obiekt znajduje się obok szpitala bródnowskiego w Warszawie. Pierwsi pacjenci w śpiączce już zostali tam przyjęci.

 

Czytaj także: Kolejne wybudzenie ze śpiączki w Budziku. „Ola postawiła pierwsze kroki”

 

W reportażu „Budzik! W nadziei na drugie życie” przedstawiono właśnie klinikę, przygotowanie do rozpoczęcia działalności, dostarczanie niezbędnego sprzętu, a także działalność fundacji oraz historię pierwszego pacjenta nowopowstałej placówki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej