RAPORT

Pogarda

Djoković zdetronizowany. Jest nowy lider rankingu ATP

Carlos Alcaraz został liderem rankingu ATP po krótkiej przerwie (fot. Getty Images)
Carlos Alcaraz został liderem rankingu ATP po krótkiej przerwie (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Na czoło rankingu ATP powrócił Hiszpan Carlos Alcaraz, który po niedzielnym triumfie w Indian Wells wyprzedził Serba Novaka Djokovica. Hubert Hurkacz jest sklasyfikowany na dziewiątej pozycji .

Djoković opuszcza kolejny turniej. Znów przez... szczepienie

Novak Djoković po raz kolejny nie został wyjątkiem od reguły i z powodu braku szczepienia na COVID-19 nie zagra w prestiżowym turnieju Miami Open....

zobacz więcej

Hurkacz nigdy w karierze nie zajmował wyższej pozycji. Wcześniej dziewiąty był przez dwa miesiące na przełomie 2021 i 2022 roku. Lokaty w okolicach czołowej dziesiątki (między dziewiątą, a 14.) zajmuje nieprzerwanie od lipca 2021.


Carlos Alcaraz już wcześniej był liderem rankingu, ale prowadzenia pozbawił go Djoković po styczniowym triumfie w wielkoszlemowym Australian Open. Hiszpan nie startował tam z powodu kontuzji.


W turnieju ATP 1000 w Indian Wells triumfował nowy lider rankingu, gdzie z kolei zabrakło Serba, któremu na wjazd do USA nie pozwoliły przepisy covidowe.


Poza pierwszą dziesiątkę – na 13. miejsce – wypadł Hiszpan Rafael Nadal. Ostatnio pozycję niższą niż 10. zajmował w... kwietniu 2005 r. Minęło 912 tygodni.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej