RAPORT

Pogarda

Przemyt papierosów w ładunku brykietu [WIDEO]

Naczepa została przez służbę celno–skarbową prześwietlona skanerem rtg (fot. KAS)
Naczepa została przez służbę celno–skarbową prześwietlona skanerem rtg (fot. KAS)

Najnowsze

Popularne

Przemyt ponad 43 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ok. 650 tys. zł udaremnili funkcjonariusze podlaskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska. W pobliżu polsko-litewskiej granicy zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę z ładunkiem brykietu.

Pijany spowodował kolizję i uciekł do lasu. W aucie zostawił dziecko

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca volkswagena, który doprowadził do zderzenia z innym autem w Krasnymstawie (woj....

zobacz więcej

W ciężarówce był ładunek brykietu transportowanego do Niemiec. Naczepa została przez służbę celno-skarbową prześwietlona skanerem rtg.


Podczas dokładnego sprawdzania okazało się, że w ponad tysiącu kartonów z brykietem jest nie tylko deklarowany towar, ale też ukryte są papierosy z białoruską akcyzą. W sumie funkcjonariusze znaleźli ponad 43 tys. paczek przemycanych papierosów.

 

– Nielegalny towar wraz z ciężarówką zabezpieczono do postępowania karnego skarbowego. Dochodzenie w sprawie przemytu prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku – dodał oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki. 

 

Przemyt w deklarowanym ładunku ciężarówek, to powszechna forma działań grup przestępczych, trudniących się przerzutem papierosów ze Wschodu, zwłaszcza przez granicę z Litwą, czyli wewnętrzną granicę UE, gdzie nie ma kontroli paszportowo-celnych. 


24-latek pędził autem 163 km/h w obszarze zabudowanym. Tłumaczył, że słuchał głośno muzyki

Policjanci zatrzymali w Dominowie (Lubelskie) 24-latka, który subaru pędził 163 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca dostał łącznie 3 tys. zł...

zobacz więcej

W wykryciu takich prób na drogach i przejściach granicznych (chodzi o granicę z Białorusią, która jest zewnętrzną granicą UE, obecnie w Podlaskiem wszystkie takie przejścia są jednak zamknięte) – oprócz doświadczenia funkcjonariuszy służb – pomagają urządzenia rtg do prześwietlania ładunków i specjalnie szkolone psy.

 

Wcześniej w tym roku funkcjonariusze KAS z Budziska udaremnili próbę przemytu papierosów m.in. w ładunku mebli i płyt wiórowych. 

 

Ten drugi był jak dotąd największym przemytem wykrytym w tym roku przez służbę celno-skarbową w regionie. 420 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości przekraczającej 6 mln zł jechało w litewskiej ciężarówce.


– Gdyby przechwycona kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby ponad 1 mln zł – poinformował podkom. Maciej Czarnecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej