RAPORT

Pogarda

W Szkocji można kupić zabytkową stację kolejową [WIDEO]

   Cena nieruchomości: 500 tys. funtów, czyli ok. 2,7 mln zł (fot. savills.com)
Cena nieruchomości: 500 tys. funtów, czyli ok. 2,7 mln zł (fot. savills.com)

Najnowsze

Popularne

W Szkocji wystawiono na sprzedaż zabytkową stację z pociągiem i częścią torów. Budynki stacji Saughtree w malowniczym regionie Scottish Borders powstały w 1867 r. W latach 90. właściciel zaadaptował je do celów mieszkalnych. A teraz są do kupienia.

Śladami wikingów. Dwaj Norwegowie znów chcieli łupić na Pomorzu?

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch niebezpiecznych Norwegów...

zobacz więcej

Stacja, ulokowana w maleńkiej wsi, niecałe dwie godziny drogi od Edynburga, została ostatecznie przerobiona na pensjonat z sześcioma sypialniami i łazienkami. Znajduje się na wzniesieniu, więc piękny widok na okolice doliny Liddesdale można podziwiać tutaj zawsze.

 

Nadal można tu korzystać z peronu i fragmentu zamkniętej w 1967 r. linii Border Counties Railway, która niegdyś łączyła angielskie miasto Hexham ze szkocką wsią Riccarton Junction.


Po torach tych na odcinku ok. 400 metrów jeździ teraz prywatna Meg of Saughtree – lokomotywa spalinowa marki Ruston z trzema wagonami, w tym jednym zabudowanym tzw. guard's vanem (czyli służbowym). Pociąg również wchodzi w skład oferty sprzedaży nieruchomości.

 

Cena nieruchomości: 500 tys. funtów, czyli ok. 2,7 mln zł.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej