RAPORT

Pogarda

Wiceminister obrony Wielkiej Brytanii: Jesteśmy gotowi wypełnić luki w obronie przeciwlotniczej Polski

Eurofighter Typhoon (fot. Getty Images)
Eurofighter Typhoon (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wielka Brytania jest gotowa pomóc Polsce wypełnić luki w obronie przeciwlotniczej spowodowane wysłaniem przez Warszawę części swoich myśliwców MiG-29 na Ukrainę – powiedział wiceminister obrony Wielkiej Brytanii James Heappey niemieckiemu dziennikowi „Welt”.

Nalot na rosyjskie magazyny amunicji w obwodzie chersoński

W tymczasowo okupowanej Kachowce w obwodzie chersońskim odnotowano w niedzielę potężny nalot na magazyny amunicji Rosji – donosi ukraińska agencja...

zobacz więcej

Bardzo pozytywnie spojrzymy na polską prośbę o uzupełnienie powstałych luk. Zrobiliśmy to, gdy Warszawa po raz pierwszy przekazała Ukrainie czołgi T-72, a do Polski wysłaliśmy czołgi Challenger 2. To samo dotyczy myśliwców powiedział wiceszef brytyjskiego resortu obrony.


Dodał, że jeszcze taka prośba z Warszawy nie wpłynęła.


James Heappey podkreślił, że decyzja Polski o przekazaniu myśliwców MiG-29 Ukrainie to wspaniała chwila. Jego zdaniem to także najlepsze rozwiązanie dla Ukraińców, bo potrzebują samolotów, które już znają.


Dla reszty z nas (sojuszników) pozostaje pytanie, w jakim stopniu uzupełnimy zdolności bojowe tych sił powietrznych, które rezygnują ze swojego sprzętu powiedział wiceminister obrony Wielkiej Brytanii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej