RAPORT

Pogarda

Nalot na rosyjskie magazyny amunicji w obwodzie chersoński

Potężny nalot na pozycje Rosjan w Kachowce (fot. FB/Сухопутні війська ЗС України)
Potężny nalot na pozycje Rosjan w Kachowce (fot. FB/Сухопутні війська ЗС України)

Najnowsze

Popularne

W tymczasowo okupowanej Kachowce w obwodzie chersońskim odnotowano w niedzielę potężny nalot na magazyny amunicji Rosji – donosi ukraińska agencja prasowa, powołując się na słowa deputowanego rady obwodowej Chersonia Serhij Chlan.

Kolejny pogrom. Ukraińskie lotnictwo uderzyło w kwaterę wroga

Zniszczono kwaterę żołnierzy rosyjskich w mieście Tokmak położonym w obwodzie zaporoskim na południowym wschodzie Ukrainy – poinformował w środę...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

– W niedzielę zarejestrowano potężny nalot na pozycje Rosjan w Kachowce. Główny cel znajdował się w Swietłowie w bazie przemysłowej w pobliżu znanej fabryki Czumak, gdzie okupanci próbowali ukryć swoją amunicję i artylerię – powiedział Serhij Chlan na antenie kanału telewizyjnego „Apostrof”.

 

Deputowany rady obwodowej Chersonia zauważył również, że w ciągu ostatniej doby liczba rosyjskich ostrzałów w tym obwodzie nieznacznie spadła i nie ma ofiar w ludziach. Jak dodał, stało się tak dzięki aktywnym działaniom artylerii sił zbrojnych Ukrainy.

 

Eksplozja samochodu

 

„The Kyiv Independent” powołując się na rosyjski Komitet Śledczy podał w niedzielę, że w mieście Nowa Kachowka w obwodzie chersońskim zginął rosyjski pełnomocnik, który służył jako dowódca patrolu w okupowanym okręgu.

 

Czytaj także: Ukraińskie wojsko niszczy rosyjskie bazy i magazyny z amunicją

 

Mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, zmarł z powodu wysadzenia jego samochodu w powietrze. W wyniku wybuchu ranne zostały jego żona i córka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej