RAPORT

Pogarda

Tusk straszy partie opozycyjne. Posłanka Lewicy: Pycha kroczy przed upadkiem

Donald Tusk w Żywcu (fot. PAP/Zbigniew Meissner)
Donald Tusk w Żywcu (fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Ci z polityków, którzy nie chcą wspólnej listy, chcą tylko być, tylko wejść do Sejmu – jeżeli w najbliższym czasie nie zrozumieją, że trzeba zrobić to natychmiast, to przed wyborami znikną w sondażach i dostaną od wyborców baty. Wtedy zostanie jedna lista – powiedział lider PO Donald Tusk w Żywcu.

Kolejny fatalny sondaż dla Tuska. Nie chcą go nawet po wyborach

Gdyby wybory wygrała opozycja, szefem rządu powinien zostać ktoś spoza Platformy Obywatelskiej – tak najczęściej odpowiadali uczestnicy badania...

zobacz więcej

Podczas spotkania z mieszkańcami Żywca w województwie śląskim w niedzielę lider PO został zapytany o pomysł zbudowania wspólnej listy wyborczej partii opozycyjnych na przypadające na jesień wybory do Sejmu.

 

„Chyba, że popełnimy jakiś zasadniczy błąd”

 

Jak podkreślił w odpowiedzi, jest przekonany, że mimo że PiS ma duży elektorat, to „nas jest więcej”. – My wygramy te wybory, chyba, że popełnimy jakiś zasadniczy błąd. Uważam, że mniejsze partie opozycyjne, tak długo jak będą sobie działały na zasadzie „nie jesteśmy od wygrywania, chcemy być, chcemy wyjść”, to będą kłopotem. Jak się z nimi spotykałem, namawiałem ich do tej jednej listy – od pierwszego dnia, dlatego, że wszędzie słyszę to od ludzi. Jeśli jesteś demokratą i chcesz o coś walczyć, to słuchaj ludzi, słuchaj zdrowego rozsądku i nie kłóć się z matematyką – mówił szef Platformy Obywatelskiej.

 

Jedna lista

 

– Tutaj ludzie mówią: jedna lista; arytmetyka i statystyka mówią: jedna lista. Każdego dnia szkoda (...). Jak się tylko gada, to ludzie po jakimś czasie mówią: „dajmy sobie z tym spokój”. Moim, naszym i waszym zadaniem jest, żeby wyborcy zrozumieli, że tylko jedna lista może wygrać, trochę mniej ważne, jak ona będzie się nazywać – oświadczył Donald Tusk.

 

Czytaj także: Politycy opozycji nie chcą z Tuskiem

 

Tusk stwierdził, że ci politycy, którzy nie chcą wspólnej listy opozycji „dostaną od wyborców naprawdę srogie baty”. – Ja chcę powiedzieć jedno: jeśli oni w najbliższych dniach nie zrozumieją, że trzeba to robić natychmiast, to wyborcy zdecydują. Już za kilka miesięcy zobaczycie to w sondażach, na dwa-trzy miesiące przed wyborami, że ci, którzy chcą tylko wejść, tylko być – oni znikną. I będziemy mieli jedną listę – ocenił lider PO.

Na jego słowa odpowiedziała posłanka z Lewicy Anna Maria Żukowska. W swoim wpisie w mediach społecznościowych przestrzega ona przewodniczącego Platformy Obywatelskiej przed pochopnymi próbami.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej