RAPORT

Pogarda

Lasy Państwowe dementują fake newsa. Chodzi o rzekome niwelowanie grobów

Lasy Państwowe dementują fake newsa (fot. Shutterstock; TT)
Lasy Państwowe dementują fake newsa (fot. Shutterstock; TT)

Najnowsze

Popularne

Lasy Państwowe zaprzeczają tzw. fake newsowi, dotyczącemu rzekomego „niwelowania grobów poległych koło Warszawy”. Chodzi o wpis opublikowany na Twitterze przez konto „Nasze Lasy”. „Co do zasady nie dementujemy ich oczywistych bzdur, jednak tym razem uznaliśmy, że musimy zareagować” – napisała państwowa jednostka organizacyjna.

„Preparowany fejk”. Lasy Państwowe odniosły się do publikacji OKO.press ws. pelletu

Portal OKO.press zamieścił tekst pt. „Ujawniamy jak Lasy Państwowe z rządem produkowały pellet. Zarobiła prywatna firma”. „To preparowany fejk,...

zobacz więcej

„Szanowni Państwo, to prymitywny fejk – kolejny produkt ze stajni hejterów »Nasze Lasy«. Co do zasady nie dementujemy ich oczywistych bzdur, jednak tym razem uznaliśmy, że musimy zareagować” – napisały Lasy Państwowe na Twitterze. W ten sposób odpowiedziały na następujący wpis: „Będą niwelować groby poległych koło Warszawy”.

 

„Lasy Państwowe wzywają opiekunów grobów o zabranie szczątków ludzi, bo w tym miejscu stanie maszt telefonii komórkowej. Wyjątkowo bezczelny i amoralny komunikat! Mieszkańcy są oburzeni” – czytamy dalej. Do tweeta dodano zdjęcie, na którym widać kartkę z logo Lasów Państwowych, przywieszoną do drzewa.

 

Czytaj także: „Wycięli w czasie swoich rządów 250 mln drzew”. Lasy Państwowe prostują fake newsa Tuska

 

Napisano na niej: „W związku z planowaną budową masztu telefon komórkowej na wzgórzu ,,Żywiczna". prosimy opiekunów znajdujących się tutaj grobów o ich przemieszczenie wraz ze szczątkami poległych w inną lokalizację – w nieprzekraczalnym terminie do i września 2023 roku. Z dniem 4 września 2023 roku planowane jest rozpoczęcie pierwszych prac niwelacyjnych”.

 

Lasy Państwowe dementują zaś ogłoszenie i określają je jako „fake news”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej