RAPORT

Pogarda

Granerud triumfuje w Raw Air i Pucharze Świata! Solidne skoki Stocha

Halvor Egner Granerud zwycięzcą Pucharu Świata i Raw Air (fot. PAP/EPA)
Halvor Egner Granerud zwycięzcą Pucharu Świata i Raw Air (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Stefan Kraft wygrał ostatni konkurs cyklu Raw Air na mamuciej skoczni w Vikersund. Drugi był Halvor Egner Granerud, który triumfował w tym cyklu. Wskutek nieobecności Dawida Kubackiego, Norweg zapewnił sobie także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kubacki zrezygnował ze startu. Granerud cieszy się ze zwycięstwa w Pucharze Świata!

Dawid Kubacki wycofał się z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Decyzja polskiego skoczka oznacza, że...

zobacz więcej

Kubacki nie wystąpił w niedzielnych zawodach z powodów osobistych. Świetnie zaprezentował się Kraft, który skokami na odległość 246,5 i 235,5 zapewnił sobie zwycięstwo. Drugi był Granerud (234 m, 219 m), a trzeci - Anze Lanisek (231 m, 220,5 m).

W pierwszej serii najlepszy z naszych reprezentantów Kamil Stoch zajmował dziewiątą pozycję (222,5 m). Tuż za nim był Piotr Żyła (218 m). Awansowali także Aleksander Zniszczoł (205,5 m - 23. miejsce) i Paweł Wąsek (206,5 m - 30. miejsce). 

W drugiej serii dobrze spisał się Stoch, który uzyskał 227,5 m, co ostatecznie dało mu ósme miejsce. Żyła, mimo że skoczył dalej niż w pierwszej serii (220,5 m), spadł na 15. miejsce. Taką samą odległość osiągnął Zniszczoł (21. miejsce), natomiast Wąsek (214 m) przesunął się na 24. pozycję. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej