RAPORT

Pogarda

Kownacki bez powołania, ale z kolejnym golem. Akcja Polaków w Niemczech [WIDEO]

Dawid Kownacki strzelił w tym sezonie 12 goli dla Fortuny Duesseldorf (fot. Getty Images)
Dawid Kownacki strzelił w tym sezonie 12 goli dla Fortuny Duesseldorf (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Dawid Konwacki potwierdził w niedzielę dobrą formę. Polak strzelił 12. gola w tym sezonie dla Fortuny Duesseldorf. Mimo dobrej dyspozycji strzeleckiej 26-letni napastnik nie znalazł uznania w oczach nowego selekcjonera drużyny narodowej Fernando Santosa.

Przełamanie Ronaldo. Co za gol z rzutu wolnego [WIDEO]

Kiedyś był jednym z najlepszych specjalistów na świecie, ale od kilku lat jego rzuty wolne raczej bawią niż straszą bramkarzy rywali. Cristiano...

zobacz więcej

Santos pominął Kownackiego w powołaniach na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Czechami i Albanią. Piłkarz odpowiedział najlepiej, jak mógł - strzelonym golem. Warto zaznaczyć, że asystą przy jego trafieniu popisał się kolejny Polak - Michał Karbownik.

Fortuna Duesseldorf pewnie pokonała Hansę Rostock 3:0 w 25. kolejce 2. Bundesligi i wciąż liczy się w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zajmuje czwarte miejsce i do trzeciego HSV traci siedem punktów (trzy najlepsze ekipy awansują do 1. Bundesligi).

Kownacki strzelił w tym sezonie 12 goli dla Fortuny (10 w lidze i dwa w Pucharze Niemiec), a także zanotował siedem asyst. Z kolei Karbownik popisał się jedną bramką i pięcioma asystami.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej