RAPORT

Pogarda

Kubacki zrezygnował ze startu. Granerud cieszy się ze zwycięstwa w Pucharze Świata!

Dawid Kubacki zrezygnował z niedzielnego skakania (fot. PAP/EPA)
Dawid Kubacki zrezygnował z niedzielnego skakania (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Dawid Kubacki wycofał się z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Decyzja polskiego skoczka oznacza, że Kryształową Kulę w tym sezonie zdobędzie Norweg Halvor Egner Granerud.

Krótkie loty Polaków. Granerud wygrywa w Vikersund

To znów był słabszy konkurs Polaków, którzy ostatnio przeplatają dobre występy z tymi gorszymi. Najlepsze 7. miejsce z biało-czerwonych zajął Dawid...

zobacz więcej

„Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie” - przekazał na Twitterze Polski Związek Narciarski.

Granerud w klasyfikacji generalnej ma 1978 pkt, natomiast Kubacki - 1592. W przyszły weekend skoczkowie będą rywalizować w Lahti, a za dwa tygodnie w Planicy.

W prologu najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 17. miejsce po skoku na odległość 214 m. Z dobrej strony pokazali się Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Pierwszy skoczył 205 m, ale otrzymał dodatkowe punkty za niekorzystne warunki atmosferyczne i uplasował się na 20. miejscu. Z kolei Wąsek pobił swój rekord życiowy - 216,5 m - i zakończył prolog na 21. pozycji.

Piotr Żyła
także trafił na fatalne warunki atmosferyczne i skoczył jedynie 187,5 m, ale jako zawodnik z czołówki miał zapewniony występ w pierwszej serii konkursowej. Jedynym Polakiem, którego nie zobaczymy w konkursie głównym jest Andrzej Stękała, który zajął 50 miejsce.

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft (236,5m) tuż przed Granerudem (235,5m) i Robertem Johanssonem (231m). Ostatni konkurs z cyklu Raw Air rozpocznie się o godzinie 16:00.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej