RAPORT

Pogarda

Litwa przygotowuje się na atak wroga. Rusza budowa centrów z elementami fortyfikacyjnymi

Zapora przeciwczołgowa (fot. TT)
Zapora przeciwczołgowa (fot. TT)

Najnowsze

Popularne

Polska buduje zapory przeciwczołgowe na swoich granicach z Białorusią i Kaliningradem, a my tworzymy centra, do przechowywania konstrukcji, które wykorzystamy do zatrzymania wroga – poinformowała agencja ELTA, cytując posła Laurynasa Kascziunasa, przewodniczącego sejmowej komisji bezpieczeństwa narodowego.

Litwa przedłuża zaostrzony stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. A na granicy z Polską?

Litwa przedłużyła we wtorek swój pierwszy w historii stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Będzie on obowiązywać do 15 stycznia. Nie nałożono go...

zobacz więcej

„Powstaną centra, gdzie zostaną skoncentrowane środki opóźniające posuwanie się wroga, elementy fortyfikacyjne, na przykład przeciwczołgowe jeże” – powiedział Kascziunasa.

 

Litwa broni państwowych granic


W piątek sejmowa komisja bezpieczeństwa narodowego omawiała kwestie wzmocnienia bezpieczeństwa swoich granic państwowych.

 

Poseł poinformował, że takie „centra już powstają, są planowane zakupy, projektowane tereny, na których w razie potrzeby zostaną wykorzystane zgromadzone urządzenia” w celu zatrzymania wroga.

 

Czytaj także: Zablokowane drogowe przejście graniczne z Litwą w Budzisku


Według Kascziunasa w kraju w ciągu najbliższego roku powstanie 18 takich centrów. Polityk nie zdradził ich lokalizacji, powiedział jedynie, że będą się znajdowały na terenach przygranicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej