RAPORT

Pogarda

Kibice Rakowa zrównali TVN z komunistyczną bezpieką

Kibice Rakowa stanęli w obronie papieża Polaka (fot. Ambasada RP w Watykanie/TT)
Kibice Rakowa stanęli w obronie papieża Polaka (fot. Ambasada RP w Watykanie/TT)

Najnowsze

Popularne

Kibice kolejnego klubu sportowego odpowiedzieli na ostatnie ataki na św. Jana Pawła II, które nasiliły się po reportażu stacji TVN. „Departament IV MSW nie wygrał z nim za życia. Departament IV TVN nie wygra z nim po śmierci” – transparent takiej treści wywiesili podczas sobotniego meczu z Cracovią (4:1). W ramach IV Departamentu MSW za PRL działali między innymi zabójcy ks. Jerzego Popiełuszki.

Kibice w obronie papieża. Podczas meczu hokeja wywiesili transparent

Transparent w obronie Jana Pawła II pojawił się w sobotę podczas meczu na lodowisku Cracovii – informuje „Gazeta Krakowska”. „TVN kłamie, JP II...

zobacz więcej

W poprzedniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy o prawdę o św. Janie Pawle II upomnieli się kibice Legii Warszawa. Wywiesili transparent o treści „Łapy precz od Jana Pawła II”, skierowany do stacji TVN i środowisk lewicowych.


„TVN kłamie, JP II świętym pozostanie. Łapy precz od Ojca Świętego” – takiej treści napis pojawił się z kolei w sektorze kibiców Cracovii podczas meczu półfinałowego ekstraligi hokeja na lodzie pomiędzy Comarch Cracovią a GKS Katowice (4:5). Sam Jan Paweł II nigdy nie krył, że kibicował temu krakowskiemu klubowi.


Podczas sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy podobny transparent wywiesili kibice Rakowa. „Departament IV MSW nie wygrał z nim za życia. Departament IV TVN nie wygra z nim po śmierci” – napisali, odnosząc się do ataków na papieża Polaka.Departament IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wchodził w skład PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa. Zajmował się walką z wrogą „antypaństwową” działalnością kościołów i związków wyznaniowych, ewidencjonowaniem i dokumentowaniem między innymi działalności kleru katolickiego i innych wyznań. W jego ramach działali między innymi oficerowie Grzegorz Piotrowski, Leszek Pękala i Waldemar Chmielewski, którzy w 1984 porwali i zamordowali ks. Jerzego Popiełuszkę.24 sierpnia 1989 roku ówczesny minister spraw wewnętrznych, Czesław Kiszczak oficjalnie rozwiązał IV Departament. W praktyce, został on połączony z Biurem Studiów SB pod nazwą Departament Studiów i Analiz MSW. W 1989 roku, tuż przed upadkiem PRL, zniszczono zasadniczą część dokumentacji „czwórki”, a niektórzy funkcjonariusze przywłaszczyli sobie i wynieśli poza resort najcenniejsze dokumenty na temat agentury - wskazali historycy Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


6 marca w TVN 24 został wyemitowany reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” dotyczący tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W odpowiedzi na ten materiał Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej