RAPORT

Pogarda

Kultowy serial kryminalny od kwietnia w TVP

„Line of Duty - Wydział wewnętrzny” to wielokrotnie nagradzana brytyjska produkcja (fot. mat.pras.)
„Line of Duty - Wydział wewnętrzny” to wielokrotnie nagradzana brytyjska produkcja (fot. mat.pras.)

Najnowsze

Popularne

W sobotę 1 kwietnia o godz. 22 TVP HD zaprasza na premierę brytyjskiego serialu „Line of Duty – Wydział wewnętrzny”. Filmowa seria prezentuje losy sierżanta Steve’a Arnotta, karnie przeniesionego do Jednostki Antykorupcyjnej 12 (AC-12) po nieudanej akcji, w której ginie niewinny człowiek. Serial ma na koncie 56 nominacji i aż 19 zdobytych nagród, w tym National Television Awards 2021.

Warszawa, rok 1905, rosyjskie prowokacje. Rusza nowy serial TVP: „Polowanie na ćmy” [WIDEO]

Telewizja Polska zaprasza na premierę nowego polskiego serialu historycznego „Polowanie na Ćmy” w reżyserii Michała Rogalskiego. Wybuch bomby...

zobacz więcej

Serial „Line of Duty – Wydział wewnętrzny” był dziewięciokrotnie nominowany do Nagród Telewizyjnych Akademii Brytyjskiej (BAFTA TV). W 2014 roku znalazł się wśród laureatów plebiscytu na 50 najlepszych seriali i programów wyprodukowanych dla BBC TWO w całej historii tego kanału. Rok później otrzymał nagrodę Królewskiego Towarzystwa Telewizyjnego dla Najlepszego Brytyjskiego Serialu Dramatycznego.


W 2016 roku został uwzględniony na liście 100 najwybitniejszych seriali i programów w historii brytyjskiej telewizji według recenzentów dziennika „The Daily Telegraph” oraz zajął ósme miejsce w rankingu najlepszych brytyjskich seriali policyjnych wszech czasów dziennika „The Independent”. Z kolei w 2021 roku otrzymał National Television Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych Wielkiej Brytanii, w kategorii Special Recognition.


Na tropie korupcji w policji


Na tak wiele wyróżnień i nagród serial zapracował mistrzowsko budowanym napięciem, świetnie wykreowanymi i zagranymi postaciami oraz nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Główny bohater, Steve Arnott w szeregach Jednostki Antykorupcyjnej AC-12 współpracuje z sierżant Kate Fleming, cenioną, tajną funkcjonariuszką z doskonałym instynktem śledczym. Oboje, pod nadzorem nadinspektora Teda Hastingsa, dążą do zdemaskowania korupcji w szeregach policji centralnej.


W rolach głównych występują: Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar. Premierowe odcinki w każdą sobotę od 1 kwietnia o godz. 22, zaś powtórki we wtorki o godz. 21.25 w TVP HD.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej