RAPORT

Pogarda

Znów niewiele do podium... Koniec sezonu Gąsienicy-Daniel

W przyszłym sezonie Polka z pewnością będzie mierzyła w podium (fot. Getty Images)
W przyszłym sezonie Polka z pewnością będzie mierzyła w podium (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała slalom gigant w Soldeu w Andorze, ostatnią w sezonie konkurencję alpejskiego Pucharu Świata kobiet. Maryna Gąsienica-Daniel nie utrzymała wysokiej, czwartej pozycji po pierwszym przejeździe i ostatecznie zajęła ósme miejsce.

Shiffrin odniosła 88. zwycięstwo w imprezie tego cyklu, poprawiając własny rekord wszech czasów. W niedzielę Amerykanka wyprzedziła o 0,06 s Norweżkę Theę Louise Stjernesund oraz o 0,20 Kanadyjkę Valerie Grenier.


Na półmetku zawodów Gąsienica-Daniel miała szansę na pierwsze w karierze podium Pucharu Świata, ale w drugim przejeździe popełniła kilka drobnych błędów i ostatecznie straciła do Shiffrin 0,85 s. Jej najlepszym rezultatem wciąż pozostaje szóste miejsce zdobyte w dwukrotnie w Courchevel i raz w Mariborze.
Amerykanka już wcześniej zapewniła sobie piąty triumf w karierze w klasyfikacji generalnej PŚ oraz małe Kryształowe Kule za slalom i slalom gigant. Polka w klasyfikacji swojej koronnej konkurencji zajęła 13. miejsce, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skończyła na 43. miejscu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej