RAPORT

Pogarda

Emerytalna hipokryzja Donalda Tuska. PiS punktuje lidera PO w nowym spocie [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę, choć... Polakom kazał pracować dłużej. Hipokryzję byłego premiera punktuje w nowym spocie Prawo i Sprawiedliwość. Przypomniano też, jakie „głodowe emerytury” zostawił lider PO wyjeżdżając do Brukseli, skąd dziś pobiera ponad 20 tys. zł miesięcznie.

Premier Morawiecki: Jedynym Polakiem, o którego emeryturę zadbał Donald Tusk, jest Donald Tusk

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych do informacji dotyczących wcześniejszej emerytury...

zobacz więcej

– Naszym spotem chcemy pokazać hipokryzję Donalda Tuska, który podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam skorzystał z możliwości przejścia na emeryturę w wieku 65 lat – mówi wicerzecznik PiS Urszula Rusecka.  

 

Na bogato. Ile emerytury otrzymuje Donald Tusk? 

 

W niedzielę na profilu PiS na Twitterze zamieszczono spot odnoszący się do szefa PO. „Sam zaczął pobierać unijną emeryturę w wieku 65 lat, w wysokości ponad 20 tys. zł miesięcznie. Przed Państwem największy hipokryta polskiej polityki” – czytamy w tweecie Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Przypomnijmy – lider Platformy Obywatelskiej świadczenia za pracę w strukturach europejskich pobiera już od roku. Obowiązujący wiek przejścia na emeryturę dla personelu instytucji Unii Europejskiej to 66 lat, ale Donald Tusk skorzystał z przysługującego mu prawa i przeszedł emeryturę wcześniej, od kwietania 2022 roku. To około 4,6 tys. euro miesięcznie brutto, czyli w przeliczeniu około 21 tysięcy złotych.  

Wicerzecznik PiS podkreśla, że „w polityce najbardziej wiarygodna jest osoba, która swoim postępowaniem może zaświadczyć, jakie są jej prawdziwe intencje”.  

Podniósł Polakom wiek emerytalny, a sam poszedł na wcześniejszą. I to jaką...

Donald Tusk przeszedł na „wcześniejszą” euroemeryturę – informuje „Fakt”. Dziennik ujawnia, że szef Platformy Obywatelskiej świadczenia za pracę w...

zobacz więcej

– Donald Tusk powiedział Polakom, że nie będzie podnosić wieku emerytalnego, po czym po wygranych wyborach jego ugrupowanie podniosło wiek emerytalny, a teraz okazuje się, skorzystał z możliwości przejścia na emeryturę, wysoką emeryturę, bo wypracowaną na wysokim stanowisku w strukturach UE, w wieku 65 lat. Chcemy pokazać, jak wygląda hipokryzja tego polityka – wyjaśniła Rusecka. 

  

PiS przechodzi do ofensywy  

 

Zapowiedziała, że to będzie „jeden z wielu spotów, które się ukażą”. Aktualny spot przypomina także o tym – wyjaśnia Rusecka – jak wyglądało wtedy życie seniorów, waloryzacja emerytur, ile przeznaczano na wsparcie dla seniorów. 

 

W roku 2015 na wsparcie seniorów przeznaczano 3,6 mld zł, obecnie jest to ok. 40 mld zł wsparcia finansowego dla seniorów, to jest 13. i 14. emerytura, waloryzacje emerytur, to są te działania realne, liczby i fakty. W polityce najważniejsza jest skuteczność, fakty i prawda. Donald Tusk został przyłapany na tej niewiarygodności, na kłamstwie. On sam może korzystać z tego uprawnienia, a Polakom każe pracować do 67. roku życia. Chcemy, żeby Polacy wiedzieli, że te wszystkie deklaracje, obietnice, które teraz przedstawia są po prostu nic niewarte – podkreśliła posłanka PiS. 

 

Zobacz także: O tym Tusk nie powie. Horrendalne ceny warzyw i owoców w Europie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej