RAPORT

Pogarda

Gaz dla małych gmin. Wicepremier Sasin zapowiada inwestycje

Najnowsze

Popularne

Podłączanie kolejnych gmin do sieci gazowej to element transformacji energetycznej – oświadczył wicepremier Jacek Sasin w niedzielę w miejscowości Ostrożne koło Zambrowa (Podlaskie), podczas otwarcia połączenia lokalnej sieci gazowej z gazociągiem Polska-Litwa.

Współpraca Orlenu z Synthos Green Energy. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Komisja Europejska zatwierdziła utworzenie spółki typu joint venture przez Polski Koncern Naftowy Orlen i firmę Synthos Green Energy zajmującą się...

zobacz więcej

Jak mówił Sasin, wielkie inwestycje, takie jak gazoport w Świnoujściu, interkonektory z sąsiednimi państwami czy gazociąg Baltic Pipe, zabezpieczyły dostawy gazu do Polski, ale niezbędna jest też rozbudowa sieci gazowej wewnątrz kraju.


Wicepremier oświadczył, że w 2015 r. w województwie podlaskim, na 118 gmin tylko w 24 był dostęp do sieci gazowej, a od tego czasu udało się go uzyskać w kolejnych 19 gminach.


– To wciąż mało. Chcemy, żeby gazyfikacja postępowała szybciej. Potrzebne są inwestycje doprowadzające gaz na ten teren – mówił Sasin, podkreślając, że jedna z takich inwestycji to właśnie połączenie z gazociągiem Polska-Litwa kosztem 21 mln zł.

Ta inwestycja zapewnia bezpieczeństwo energetyczne dla województwa podlaskiego i samego Białegostoku – dodał wicepremier Sasin, przypominając, że wcześniej województwo było zasilane gazem także z kierunku białoruskiego, który jednak został zamknięty po wybuchu wojny na Ukrainie.


Wcześniej wicepremier Sasin złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Zambrowie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej