RAPORT

Pogarda

Bohater Chorwacji zostaje w kadrze. „To wielki zaszczyt”

Zlatko Dalić pracuje z reprezentacją już prawie 6 lat (fot. Getty Images)
Zlatko Dalić pracuje z reprezentacją już prawie 6 lat (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalic przedłużył kontrakt do 2026 roku – poinformowała tamtejsza federacja (HNS). Pod jego wodzą drużyna narodowa zdobyła dwa medale mistrzostw świata: srebrny w 2018 i brązowy w 2022 roku.

Wybuch trenera Tottenhamu. „Moi gracze nie mają w ogóle ambicji”

Po zremisowanym meczu z Southampton Antonio Conte wpadł w furię. Na konferencji prasowej skrytykował wszystkich: właścicieli, piłkarzy, a nawet...

zobacz więcej

Dalic pracuje z kadrą Chorwacji od października 2017 roku, a wczoraj chorwacka federacja ogłosiła, że po raz kolejny przedłużył kontrakt.


Oprócz wspomnianego srebrnego medalu MŚ 2018 w Rosji i trzeciego miejsca w ubiegłym roku w Katarze, selekcjoner doprowadził swój kraj m.in. do tegorocznego turnieju finałowego Ligi Narodów, który odbędzie się w czerwcu.


Dalic osiągnął absolutnie wszystkie cele, jakie zostały mu postawione – zaznaczył w oficjalnym komunikacie prezes związku Marijan Kustic.


Działacz pochwalił 56-letniego szkoleniowca za stworzenie „fantastycznej atmosfery oraz jedności w zespole i wokół niego”, a także za „odświeżenie zespołu przy zachowaniu ciągłości wyników”.


Nowe cele


Selekcjoner nie ukrywa satysfakcji z możliwości kontynuowania pracy z kadrą.


– To największy zaszczyt i przyjemność, jaką może czuć trener. Mam wielką pasję i wielką ambicję, aby kontynuować współpracę z reprezentacją Chorwacji. Przed nami jeszcze wiele dużych wyzwań – podkreślił selekcjoner.


Najbliższe z nich to marcowe mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy. W nich Chorwaci zmierzą się u siebie z Walią i na wyjeździe z Turcją.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej