RAPORT

Pogarda

Nieznana choroba zakaźna rozprzestrzenia się w Tanzanii. Zbiera śmiertelne żniwo

Fatalne warunki sanitarne w Tanzanii sprzyjają roznoszeniu chorób (Fot. Ivan Gonzalez/SOPA Images/LightRocket; Getty Images)
Fatalne warunki sanitarne w Tanzanii sprzyjają roznoszeniu chorób (Fot. Ivan Gonzalez/SOPA Images/LightRocket; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rząd Tanzanii wysłał zespół ekspertów do zbadania tajemniczej choroby, która zabiła pięć osób. Choroba została wykryta u siedmiu osób z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek – poinformowało ministerstwo zdrowia w oświadczeniu.

Z łopatami i kilofami przekopują błoto i skały. Mundurowi z Malawi poszukują ofiar cyklonu

Policjanci i żołnierze kolejny dzień szukają ofiar cyklonu Freddy zasypanych błotem i skałami, używając łopat i kilofów – poinformowała w sobotę...

zobacz więcej

Komisarz regionu Kagera Albert Chalamila powiedział dziennikarzom, że zespół szybkiego reagowania składający się z ekspertów medycznych odwiedził już wioski Bulinda i Butahyaibega w okręgach Maruku i Kanyangereko w dystrykcie wiejskim Bukoba.


Czytaj także: Pandemia COVID-19. WHO: współodpowiedzialne mogą być te zwierzaki


– Ludziom zaleca się zachowanie spokoju podczas podejmowania niezbędnych kroków, powinni również zachować czujność i wcześnie zgłaszać się do placówek służby zdrowia, gdy doświadczają lub widzą jakiekolwiek nieprawidłowe objawy – powiedział Chalamila.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Rosjanom brakuje amunicji? „Wprowadzono limity zużycia”

W rosyjskich pododdziałach artyleryjskich na Ukrainie wprowadzono limity zużycia amunicji. Poinformował o tym Ołeksij Dmytraszkiwskyj z służb...

zobacz więcej

W oświadczeniu główny lekarz Tanzanii Tumaini Nagu stwierdziła, że „zostały pobrane próbki od pacjentów i zmarłych w celu zidentyfikowania źródła i rodzaju choroby”. Jednocześnie wezwała społeczeństwo do zachowania spokoju, ale i do podjęcia środków ostrożności w celu uniknięcia zarażenia.


Czytaj także: Potężny pożar w centrum Bańskiej Szczawnicy, wpisanym na listę UNESCO


Uważa się, że choroba jest zakaźna. Odkrycia dokonano po wybuchu epidemii eboli w Ugandzie, która trwała prawie cztery miesiące i pochłonęła życie 55 osób, zanim rząd w styczniu ogłosił jej koniec.W zeszłym roku Tanzania wykryła ognisko leptospirozy (choroba zakaźna wywołana przez krętki z rodzaju leptospira, które występują na całym świecie z wyjątkiem strefy polarnej), która zabiła trzy osoby w południowo-wschodnim regionie Lindi.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej