RAPORT

Pogarda

Cytadela Dawida w Jerozolimie jednym z „najpiękniejszych miejsc na świecie”

Prace konserwatorskie obejmowały konserwację i zachowanie parku archeologicznego datowanego na ponad 2500 lat (fot. Jon G Fuller/Eye Ubiquitous/Universal Images Group via Getty Images)
Prace konserwatorskie obejmowały konserwację i zachowanie parku archeologicznego datowanego na ponad 2500 lat (fot. Jon G Fuller/Eye Ubiquitous/Universal Images Group via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykański tygodnik TIME wymienił łącznie 50 miejsc wartych odwiedzenia na całym świecie, a oprócz jerozolimskiej cytadeli na liście znalazły się lokalizacje m.in. w Japonii, Egipcie i Jordanii. Jerozolimska cytadela będzie ponownie udostępniona zwiedzającym w czerwcu bieżącego roku po trwających trzy lata pracach konserwatorskich.

Tłumy turystów, jak przed pandemią. Burmistrz mówi o cudzie

Burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala mówi o cudzie: do stolicy Lombardii przyjeżdża obecnie tylu turystów, ilu przed pandemią. Od kwietnia do czerwca...

zobacz więcej

Portal The Jerusalem Post napisał, że zabytek znajdujący się w centrum Jerozolimy może pochwalić się panoramicznym widokiem na całe miasto. 


Prace konserwatorskie, których koszt wyniósł 50 milionów dolarów, obejmowały konserwację i zachowanie historycznego parku archeologicznego datowanego na ponad 2500 lat. 


Jerusalem Post zaznacza, że w trakcie renowacji nie brakowało wyzwań, które obejmowały zachowanie integralności historycznych miejsc datowanych na tysiące lat. W czasie prac dodano 10 nowych galerii wystawowych oraz wybudowano wielopoziomowy pawilon wejściowy. 


Przeczytaj też: Zamieszki w Peru: setki turystów utknęły pod Machu Picchu


Cytadela, która od 1989 roku funkcjonuje jako muzeum, nigdy nie była budowana z myślą o dostępie do niej, dlatego w trakcie obecnych prac zainstalowano dwie windy, dzięki którym zabytek stanie się również dostępny dla osób niepełnosprawnych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej