RAPORT

Pogarda

Nakaz aresztowania Putina. Błaszczak: To dobra decyzja

Najnowsze

Popularne

To dobrze, że taka decyzja, taki list gończy został wydany, ale miejmy świadomość, że są na świecie siły, które nie chcą zatrzymania odbudowy imperium rosyjskiego – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, pytany o nakaz aresztowania Władimira Putina wydany przez MTK.

Zwarycz o decyzji MTK: Pierwsze zwycięstwo wymiaru sprawiedliwości w tej barbarzyńskiej wojnie

Decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego ws. nakazu aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina to pierwsze zwycięstwo wymiaru sprawiedliwości...

zobacz więcej

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał w piątek nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że są realne podstawy, by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.


O tę decyzję MTK został zapytany w sobotę w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info wicepremier Błaszczak. 


To dobrze, że taka decyzja, taki list gończy został wydany – ocenił. 


– Miejmy świadomość, że są na świecie siły, które nie chcą zatrzymania odbudowy imperium rosyjskiego. Ja zawsze jestem optymistą i wiem, że ludzi dobrej woli jest więcej, więc bądźmy optymistami. Natomiast nie zdawajmy się tylko na los, budujmy opór Polski polegający właśnie na sile Wojska Polskiego na tym programie odstraszania i obrony – dodał szef MON.


Pytany, czy nakaz aresztowania dla Putina może „skończyć zapędy niektórych do mediacji” z Rosją, Błaszczak odparł, że „to dobre pytanie”. 


– To wszystko jest gra interesów – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej