RAPORT

Pogarda

Z łopatami i kilofami przekopują błoto i skały. Mundurowi z Malawi poszukują ofiar cyklonu

Kataklizm dotknął około pół miliona osób (fot. Joseph Mizere / Xinhua News Agency / Forum)
Kataklizm dotknął około pół miliona osób (fot. Joseph Mizere / Xinhua News Agency / Forum)

Najnowsze

Popularne

Policjanci i żołnierze kolejny dzień szukają ofiar cyklonu Freddy zasypanych błotem i skałami, używając łopat i kilofów – poinformowała w sobotę agencja Reutera.

Brazylia. Do 36 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tropikalnego cyklonu

Liczba ofiar cyklonu tropikalnego, który przyniósł ulewy w brazylijskim stanie San Paulo wzrosła do 36, poinformowały brazylijskie media.

zobacz więcej

Podpułkownik Dickens Kamisa, który brał udział w poszukiwaniach, powiedział agencji Reutera, że władze lokalne zidentyfikowały około ośmiu obszarów, w których należy przeszukać naniesione błoto. Do poszukiwań zaangażowano psy tropiące. 


Tropikalny cyklon Freddy przetoczył się w ubiegłym tygodniu przez południowy wschód Afryki, zabijając ponad 500 osób w Malawi, Mozambiku i na Madagaskarze. 


Liczba poszkodowanych jest znacznie większa. „Dotknęło to ponad 500 000 osób” – poinformowało w raporcie Biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA), dodając, że ponad 183 100 osób zostało przesiedlonych. Ten sam raport stwierdza, że wiele obszarów stało się niedostępnych, „ograniczając przemieszczanie się zespołów oceniających i humanitarnych oraz zaopatrzenie ratujące życie”. – Spodziewamy się, że obraz zniszczeń i śmierci będzie się pogarszał, gdy z czasem udostępnionych zostanie więcej obszarów – powiedział prezydent Lazarus Chakwera, który przebywa z trzydniową wizytą na dotkniętych obszarach. Przeczytaj też: Dzieci poradzą sobie z traumą? Bawią się w „trzęsienie ziemi”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej