RAPORT

Pogarda

Putin na Krymie. Zbrodniarz kuleje? [WIDEO]

Władimir Putin podczas wizyty na Krymie (fot. SPUTNIK / Reuters / Forum)
Władimir Putin podczas wizyty na Krymie (fot. SPUTNIK / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

W sobotę z niespodziewaną wizytą na Krymie zjawił się Władimir Putin. Rosyjski zbrodniarz wziął udział w otwarciu szkoły artystycznej i spotkał się z lokalnymi politykami. Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko zwrócił uwagę, że na jednym z nagrań Putin wyraźnie kulał.

Wywiad: rozpoczęły się poszukiwania następcy Putina

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow oświadczył, że Kreml niepokoi się decyzją Międzynarodowego Trybunału Karnego o nakazie...

zobacz więcej

Putin odwiedził Sewastopol w dziewiątą rocznice nieuznawanego przez społeczność międzynarodową „referendum niepodległościowego”, które dla Rosjan było podstawą do nielegalnej aneksji Krymu. 


Była to jego pierwsza wizyta na półwyspie od 2021 roku. W sobotę rosyjski przywódca wziął udział w otwarciu szkoły i centrum artystycznego w Sewastopolu.


W opublikowanym nagraniu w spacerze po mieście towarzyszył mu rosyjski gubernator Sewastopola Michaił Rawożajew. 

Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko zauważył, że Putin miał problemy z poruszaniem się, wyraźnie kulejąc. Wizytę skomentowała także niezależna białoruska telewizja Nexta, twierdząc że półwysep odwiedził „ktoś trochę przypominający Putina”.


„Czy to test sobowtóra dla haskiego trybunału?”. W piątek Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina.  


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej