RAPORT

Pogarda

Krótkie loty Polaków. Granerud wygrywa w Vikersund

Granerud jest bardzo bliski wywalczenia Kryształowej Kuli (fot. Getty Images)
Granerud jest bardzo bliski wywalczenia Kryształowej Kuli (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

To znów był słabszy konkurs Polaków, którzy ostatnio przeplatają dobre występy z tymi gorszymi. Najlepsze 7. miejsce z biało-czerwonych zajął Dawid Kubacki. Zwyciężył niezawodny Halvor Egner Granerud.

Historyczny dzień dla skoków. Kobiety latają ponad... 200 metrów

W Vikersund od rana padają nowe rekordy w długości skoku kobiet. Najpierw Ema Klinec została pierwszą kobietą w historii, która oficjalnie...

zobacz więcej

Już wczorajszy prolog zapowiadał, że o dobre występy Polaków może nie być łatwo, bo w nim jedynym zawodnikiem w dziesiątce był Dawid Kubacki (7. miejsce).


Obawy polskich kibiców potwierdziła pierwsza seria. Tym razem w Top10 nie było żadnego z naszych reprezentantów... Najlepszym z nich ponownie został Kubacki (12. miejsce). Odleciał za to Halvor Egner Granerud, który wykonał skok na 235.5 metra i pewnie prowadził w konkursie.


Druga odsłona to nieco lepsze skoki Polaków. Swoje pozycje poprawili względem pierwszej serii wszyscy z nich. Finalnie Kubacki skończył na 8. miejscu, Żyła był 10, a Stoch i Zniszczoł zameldowali się w drugiej dziesiątce (odpowiednio miejsce 17 i 18).


Dominacja Norwega


Swoją wybitną dyspozycję w Vikersund drugim skokiem potwierdził Granerud i pewnie zwyciężył w dzisiejszym konkursie. Drugi był Stefan Kraft, a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Tschofenig.


Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Granerud. Do zapewnienia sobie zwycięstwa w całym Pucharze Świata brakuje mu naprawdę niewiele i najpewniej wydarzy się to już jutro, gdy skoczkowie powalczą w finałowym konkursie cyklu Raw Air. W nim także prowadzi oczywiście reprezentant Norwegii.


Początek jutrzejszej rywalizacji o godzinie 14:30.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej