RAPORT

Pogarda

Dworczyk: Ranny na Ukrainie wolontariusz zostanie przetransportowany do Polski

Polak jest pod opieką lekarzy (fot. Shutterstock:TT)
Polak jest pod opieką lekarzy (fot. Shutterstock:TT)

Najnowsze

Popularne

Gdy tylko będzie to możliwe, ranny na Ukrainie polski wolontariusz zostanie przetransportowany do Polski na dalsze leczenie przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej. ZPHM jest w stałym kontakcie z lekarzami ze szpitala, gdzie przebywa ranny – poinformował minister w KPRM Michał Dworczyk.

Ukraina. Ambasada potwierdziła informację o rannym Polaku

Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki potwierdził PAP doniesienia o obywatelu Polski, który został ranny w tym kraju. Wcześniej pojawiły się...

zobacz więcej

Polska inicjatywa pomocowa „Nehemiasz”, działająca na Ukrainie poinformowała w sobotę PAP, że dwaj polscy wolontariusze zostali ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału na wschodzie Ukrainy i znajdują się w szpitalu.


Bus Polaków, którzy należą do tej inicjatywy, został ostrzelany w czwartek późnym popołudniem. Rannych zostało sześć osób, w tym dwaj Polacy – poinformował rozmówca PAP. Wcześniej doniesienia o Polakach, rannych na wschodzie Ukrainy potwierdził PAP ambasador w Kijowie Bartosz Cichocki. – Potwierdzam, że otrzymaliśmy informację o rannym obywatelu Rzeczypospolitej. Jest mu udzielana pomoc medyczna i zostanie zapewniona opieka – powiedział, nie ujawniając żadnych innych szczegółów.


Interwencja premiera


Kolejne informacje przekazał na Twitterze w sobotę Dworczyk. – Wolontariusz polski ranny podczas rosyjskiego ostrzału na Ukrainie. ZPHM jest w stałym kontakcie z lekarzami ze szpitala, w którym przebywa ranny. Odwiedził go wiceszef ZPHM. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, jak tylko będzie to możliwe, ZPHM przetransportuje rannego do Polski na dalsze leczenie – napisał.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej