RAPORT

Pogarda

Wykładowca UW pisał o „rynsztoku”, „kloace” i „sraniu na ludzi”. Twitter zainterweniował

Jan Hartman (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Jan Hartman (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Twitter stwierdził, że wpis Jana Hartmana był „zachowaniem przepełnionym nienawiścią”. Na konto filozofa zostały nałożone ograniczenia. Co umieścił na Twitterze związany z lewicą polityk?

Hartman stworzył zakon „rycerzy tęczy”. „Trochę to śmieszne, trochę to straszne”

Kontrowersyjny profesor Jan Hartman założył wraz z grupą osób zakon „Rycerek i Rycerzy Tęczy”, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Nie...

zobacz więcej

20 listopada 2022 roku Hartman napisał:


„@pisorgpl Rabunek zakończyliście? Myślicie, bando zdrajców i złodziei, że jak obsracie ludzi bezczelnymi łgarstwami, to się waszego chamstwa wystraszą? Jesteście rynsztokiem i skończycie w kloace”.


Wpis został zgłoszony, jako naruszający standardy Twittera. 


Po blisko pięciu miesiąca platforma Elona Muska poinformowała, że konto Hartmana zostało zablokowane z powodu naruszenia zasady o nienawistnych treściachTwitter: Konto Jana Hartmana zostało zablokowane


Hartman nie może publikować, podawać dalej i wysyłać polubień do innych tweetów. Filozof został także wezwany do usunięcia swojego nienawistnego wpisu.


Do momentu publikacji tego tekstu jego tweet nie został skasowany.Hartman o wyborcach PiS: Ograniczone umysłowo prymitywy, psychopaci

Znany z niechęci do rządu prof. Jan Hartman znów opublikował na swoim blogu obszerny tekst wypełniony inwektywami pod adresem PiS-u i jego...

zobacz więcej

To nie pierwszy szokujący wpis filozofa.


W styczniu 2023 roku Hartman odniósł się do skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego w Radiu ZET. Były szef MSZ zasugerował, że polski rząd rozważał udział w rozbiorze Ukrainy.


– Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, to różnie mogło być – powiedział. 


„Czy ktoś będzie się zgrywać, że nie rozumie, o czym mówi Radek Sikorski? PiS zawsze nienawidził Ukraińców i wolałby zachować się tak jak ich guru Orban, ale wyszło im z badań, że to im się wyborczo nie opłaci, bo Polacy chcą pomagać Ukrainie. Jakieś wątpliwości?” – skomentował Hartman. 


Z kolei 15 sierpnia 2019 roku, komentując rocznicę Bitwy Warszawskiej stwierdził, że „to Polacy napadli na Rosję, a nie odwrotnie”.Hartman: PiS wyniosły do władzy „hołota, chamy i prostacy, głupi naród”

„PiS wygrał i nadal będzie wygrywał (…) dlatego, że jest partią zalecającą się do niższych warstw społecznych, które odznaczają się nie tylko...

zobacz więcej

Kim jest Jan Hartman?


Jan Hartman ma 56 lat. W 1990 roku ukończył filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Później związał się z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie w 2008 roku uzyskał tytuł profesora nauk humanistycznych. 


Należał do Unii Wolności, był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego w przedterminowych wyborach prezydenckich w 2010 roku. 


Rok później bezskutecznie startował do Sejmu z list SLD. W 2012 roku dołączył do Ruchu Palikota. W 2014 roku próbował swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 


We wrześniu 2014 roku został usunięty z Twojego Ruchu, powstałego z przekształcenia Ruchu Palikota, za tekst opublikowany na blogu „Polityki” o... legalizacji związków kazirodczych.


Angażował się w działalność Komitetu Obrony Demokracji. W 2018 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego Warszawy z listy SLD Lewica Razem. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej