RAPORT

Pogarda

„Musimy nie potknąć się o własne nogi”. Sekretarz generalny PiS o wyborach

Sobolewski o odzyskaniu większości w Senacie: naprawimy ten błąd (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Sobolewski o odzyskaniu większości w Senacie: naprawimy ten błąd (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

– Jestem o tym przekonany, że PiS zdobędzie samodzielną większość. Jednocześnie naprawimy błąd, którym było stracenie Senatu, odzyskamy Izbę wyższą – powiedział w rozmowie z wpolityce.pl sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Ks. Blachnicki został zamordowany. Przed śmiercią inwigilowało go małżeństwo Gontarczyków

Prokuratura ujawniła, że ze śledztwa dot. śmierci ks. Franciszka Blachnickiego wynika, iż założyciel Ruchu Światło-Życie został w 1987 r....

zobacz więcej

Sobolewski w sobotę w rozmowie z portalem wpolityce.pl pytany był o to, czy gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to czy PiS utrzymałoby władzę. 


– Tak, jestem o tym przekonany, że PiS zdobędzie samodzielną większość. Jednocześnie naprawimy błąd, którym było stracenie Senatu: odzyskamy Izbę Wyższą – odpowiedział. 


Sekretarz generalny PiS pytany o to, czy dla jego partii ma jakiekolwiek znaczenie to, czy opozycja będzie startowała z jednej listy, czy w ramach kilku oddzielnych, odpowiedział, że zawsze był kibicem jeden listy opozycji. – Natomiast nie patrzymy za bardzo na to, co robi opozycja, musimy skupić się na tym, co my mamy zrobić – dodał. – Podkreślam, że największym wrogiem dla PiS-u może być sam PiS. Musimy nie potknąć się o własne nogi. Natomiast wszystkie działania medialne ostatnich dni to ewidentna próba pomocy Tuskowi w wykonaniu tego, co obiecał po powrocie do Polski, czyli w powstaniu jednej listy opozycji. Tusk do tego nie doprowadził i to jest jego porażka – ocenił. 


Przeczytaj też: Najnowszy sondaż CBOS. Ogromna przewaga PiS


Pytany o to, czy Grzegorz Schetyna z punktu widzenia PO, lepszym przewodniczącym partii niż Donald Tusk, stwierdził, że patrząc jedynie na wyniki sondażowe, Schetyna „zostawiał partię w lepszym stanie niż jest obecnie za rządów Donalda Tuska”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej