RAPORT

Pogarda

Może mieć związek z zabójstwem ks. Blachnickiego. Jolanta Lange jest nieuchwytna

Jolanta Gontarczyk i jej mąż Andrzej spotkali się z ks. Blachnickim krótko przed jego śmiercią (fot. Magazyn Śledczy Anity Gargas)
Jolanta Gontarczyk i jej mąż Andrzej spotkali się z ks. Blachnickim krótko przed jego śmiercią (fot. Magazyn Śledczy Anity Gargas)

Najnowsze

Popularne

Jolanta Lange, niegdyś Gontarczyk, od czwartku jest nieuchwytna. Podejrzewanej o związek z zamordowaniem ks. Franciszka Blachnickiego byłej agentki SB – obecnie wiceprezes stowarzyszenia Pro Humanum finansowanego przez ratusz Rafała Trzaskowskiego – „nie można było namierzyć” – twierdzi „Gazeta Polska Codziennie”.

Ks. Blachnicki został zamordowany. Przed śmiercią inwigilowało go małżeństwo Gontarczyków

Prokuratura ujawniła, że ze śledztwa dot. śmierci ks. Franciszka Blachnickiego wynika, iż założyciel Ruchu Światło-Życie został w 1987 r....

zobacz więcej

Stowarzyszenie Pro Humanum, którego prezesem była Jolanta Lange, dawniej Gontarczyk, prowadzi wspólnie z innymi organizacjami na zlecenie stołecznego ratusza Centrum Wielokulturowe. 

 

„Instytucja, którą finansuje warszawski samorząd, szczyci się tym, że pracuje do godz. 20, jednak wczoraj (w czwartek – red.) już o 12.00 nie można było namierzyć ani Jolanty Gontarczyk-Lange, ani szefowej instytucji. Nie można było również porozmawiać z rzeczniczką prasową. Na maila do chwili oddania materiału do druku nikt nie odpisał. Sama Gontarczyk-Lange nie zabrała głosu w mediach” – informuje za „GPC” portal niezalezna.pl. 

 

Gazeta zauważa, że nie wiadomo nie tylko do kiedy Lange nie będzie w pracy, ale także, czy nie opuściła ona kraju. „Pytanie jest o tyle istotne, że jak można przeczytać w jej biogramie na Wikipedii, ma ona podwójne obywatelstwo i posługuje się również paszportem niemieckim. Jak opisywał przed laty tygodnik »Wprost«, w Niemczech mieszkała rodzina Lange” – zwraca uwagę niezalezna.pl. 

 

To właśnie Jolanta Gontarczyk i jej mąż Andrzej są wskazywani jako osoby, które mogą mieć związek ze śmiercią ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela i pierwszego moderatora Ruchu Światło-Życie. Ks. Blachnicki zmarł 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu w Niemczech Zachodnich. Dzień wcześniej informował współpracowników, że ma dowody na współpracę Gontarczyków z wywiadem PRL. Kilka godzin przed zgonem odbył z nimi burzliwą rozmowę, po której nagle poczuł się źle.

 


Więcej informacji o agenturalnej działalności Gontarczyków – w ośrodku oazowym w Carlbergu ale także w innych środowiskach polonijnych – przekazywaliśmy w programach z cyklu Magazyn śledczy Anity Gargas, emitowanych w ostatni czwartek, 16 marca 2023 r., oraz wcześniej, 25 czerwca 2020 r. Najnowszy materiał zawiera m.in. nagranie, na którym widać, jak Lange próbując uciec przed red. Gargas usiłuje przejechać ją samochodem. Z programów można się też dowiedzieć, w jaki sposób SB sowicie wynagrodziła agentów po powrocie z RFN. 

 

Tu dowiesz się więcej o finansowaniu stowarzyszenia Jolanty Gontarczyk/Lange przez samorząd kierowany przez Traskowskiego


Także w czwartek, 16 marca, pojawiła się informacja, że ratusz Trzaskowskiego jeszcze w tym roku wypłaci kolejną transzę dla Centrum Wielokulturowego, którego współprowadzącym jest Stowarzyszenie Pro Humanum Jolanty Lange vel Gontarczyk. 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej