RAPORT

Pogarda

Kuriozalna sytuacja w Górniku. Urban nowym-starym trenerem

Jan Urban wrócił na ławkę trenerską Górnika (fot. PAP)
Jan Urban wrócił na ławkę trenerską Górnika (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Kto śledzi działania włodarzy Górnika Zabrze, ten w cyrku się nie śmieje. Jan Urban został nowym szkoleniowcem klubu i zmienił na tym stanowisku Bartoscha Gaula, który wcześniej zastąpił... dobrze spisującego się Jana Urbana.

Co za gol Podolskiego! Tej „bomby” nikt by nie obronił [WIDEO]

Takie gole w ekstraklasie to rzadkość. Tak ważne – jeszcze większa. Lukas Podolski dał ukochanemu Górnikowi sygnał do boju w meczu z Wisłą Płock....

zobacz więcej

14 czerwca 2022 roku – po jednym sezonie – Górnik Zabrze podziękował za współpracę Janowi Urbanowi – żywej legendzie klubu. Było to szokiem nie tylko dla zabrzańskich kibiców, ale także całego środowiska piłkarskiego.


60-letni trener spisywał się bowiem bardzo dobrze. Zespół grał atrakcyjną piłkę, zajął miejsce w górnej połówce tabeli, a także dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Śląscy działacze podkreślali jednak, że chodziło o „rozbieżną wizję budowania klubu”.


Niemiecka era w Górniku


Urbana zastąpił Bartosch Gaul – młodego trenera z Niemiec. Mimo niezłego początku, jego rezultaty z każdym miesiącem były gorsze i w Zabrzu szukano sposobu na rozstanie się ze szkoleniowcem. We wtorek opublikowano nawet kuriozalny komunikat, którzy brzmiał następująco: „Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu”.


A w tymże piątkowym spotkaniu Górnik pod wodzą Gaula odrobił straty i w kapitalnym stylu wygrał z Wisłą Płock 3:2, choć do przerwy przegrywał dwiema bramkami. W „nagrodę” niemiecki trener został zwolniony, a dziś klub poinformował, że zastąpi go – uwaga – Jan Urban.
Ekstraklasa.


Nowy trener poprowadzi zespół już w najbliższym meczu z Piastem Gliwice (31 marca).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej