RAPORT

Pogarda

Wywiad: rozpoczęły się poszukiwania następcy Putina

Zbliża się koniec Putina? (PAP/EPA/VLADIMIR GERDO /SPUTNIK/KREMLIN / POOL)
Zbliża się koniec Putina? (PAP/EPA/VLADIMIR GERDO /SPUTNIK/KREMLIN / POOL)

Najnowsze

Popularne

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow oświadczył, że Kreml niepokoi się decyzją Międzynarodowego Trybunału Karnego o nakazie aresztowania Władimira Putina. W ocenie ukraińskich służb zaczynają się już poszukiwania człowieka, która zastąpi rosyjskiego dyktatora.

Ukraińskie władze: Rosjanie wystrzelili rakietę na Nowy Jork

Rosyjska rakieta spadła w sobotę nad ranem na miasteczko Nowy Jork w obwodzie donieckim na Ukrainie. Jak poinformował szef donieckiej obwodowej...

zobacz więcej

– W wieżach Kremla panuje coraz większe niezadowolenie z powodu tego, co się dzieje. Oni (elity rosyjskie) w coraz ciemniejszych (barwach) widzą własne perspektywy, czyli katastrofę geopolityczną reżimu Putina. Mówi się już nawet o poszukiwaniu następcy Putina i to bynajmniej już nie Putin go szuka – powiedział Jusow, cytowany przez portal zn.ua. 

  

Sędziowie MTK przychylili się w piątek do wniosku prokuratury, uznając, że są realne podstawy, by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji. 

 

W tej samej decyzji MTK wydał również nakaz aresztowania rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka Marii Lwowej-Biełowej, oskarżanej o te same zbrodnie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej