RAPORT

Pogarda

24-latek pędził autem 163 km/h w obszarze zabudowanym. Tłumaczył, że słuchał głośno muzyki

Sygnały radiowozu z pewnością zagłuszał również wydech jego pojazdu (fot. Policja)
Sygnały radiowozu z pewnością zagłuszał również wydech jego pojazdu (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali w Dominowie (Lubelskie) 24-latka, który subaru pędził 163 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca dostał łącznie 3 tys. zł mandatu, 15 punktów karnych i zatrzymano mu prawo jazdy – podała w sobotę policja.

Mężczyzna pływał sam w basenie. Utonął pod okiem ratownika

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku wyjaśnia okoliczności utonięcia na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie. Ofiara to...

zobacz więcej

Mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego KWP w Lublinie poinformowała, że jadące z nadmierną prędkością subaru policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie zauważyli w miejscowości Dominów. 

 

Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że jedzie 163 km/h, czyli o 113 za dużo niż prędkość dozwolona – przekazała dodając, że kierowca nie słyszał sygnałów do zatrzymania się i kontynuował jazdę. 

 

Po zatrzymaniu – podała policjantka – 24-letni kierowca tłumaczył, że słuchał głośno muzyki i spieszył się do pracy. – Sygnały radiowozu z pewnością zagłuszał również wydech jego pojazdu, który wydawał nadmierny hałas – wskazała Skowrońska. 

 

Jak poinformowała, za przekroczenie prędkości mieszkaniec powiatu lubelskiego dostał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktów karnych. Z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny pojazdu – w tym wydawany nadmierny hałas z wydechu – otrzymał 500 zł mandatu. 

 

Policjantka dodała, że funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące, a także dowód rejestracyjny. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej