RAPORT

Pogarda

Pod karetką załamały się kamienne płyty. Pojazd utknął w dziurze

Pod karetką załamały się płyty(fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Pod karetką załamały się płyty(fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Pod karetką, jadącą do dziecka z urazem ręki, załamały się płyty, którymi wyłożony jest teren wokół fontanny w parku w oświęcimskiej dzielnicy Zasole. Pojazd utknął w dziurze – poinformowała w sobotę rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Mężczyzna pływał sam w basenie. Utonął pod okiem ratownika

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku wyjaśnia okoliczności utonięcia na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie. Ofiara to...

zobacz więcej

– W piątek późnym popołudniem bawiące się w parku dziecko złamało rękę. Zostało wezwane pogotowie. Gdy karetka była przy fontannie, jej konstrukcja nie wytrzymała ciężaru, pękły płyty i powstało zapadlisko, w które pojazd wpadł. Nikomu nic się nie stało. Po chłopca przyjechała kolejna karetka – zrelacjonowała Jurecka. 

 

Policjantka powiedziała, że 51-letni kierowca wjechał na teren, po którym mogli poruszać się jedynie piesi. Został pouczony przez funkcjonariuszy. 

 

Lokalny portal informacyjny faktyoswiecim.pl, powołując się na dyrektora szpitala w Oświęcimiu Edwarda Piechulka, podał, że ratownicy nie byli świadomi, iż element konstrukcji chodnika nie jest odporny na większy ciężar.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej