RAPORT

Pogarda

Seria eksplozji na Krymie. „Ludzie w panice”

Rosjanie okupują Krym od 2014 r. (fot.  NurPhoto/Corbis via Getty Images)
Rosjanie okupują Krym od 2014 r. (fot. NurPhoto/Corbis via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Sewastopolu na okupowanym przez Rosję Krymie doszło do kilku eksplozji; władze okupacyjne po raz kolejny twierdzą, że wybuchy są związane z ćwiczeniami na jednym z poligonów – podała ukraińska agencja Ukrinform.

Rosjanie używają chińskiej amunicji na Ukrainie? „Obserwujemy rozwój sytuacji”

Źródła rządowe w Waszyngtonie potwierdziły, że podczas inwazji Rosji na Ukrainę doszło do użycia amunicji produkcji chińskiej; nie podano...

zobacz więcej

Agencja powołała się na związany z Tatarami Krymskimi kanał CTRC w serwisie Telegram, który przekazał, że „w Sewastopolu od rana jest głośno”. Poinformowano też o panice wśród miejscowej ludności. 

  

Ukrinform oznajmił, że również w lokalnych kanałach na Telegramie mieszkańcy Sewastopola donoszą o wybuchach w różnych częściach miasta. 

  

Poczynając od sierpnia 2022 roku, na Krymie niemal codziennie można usłyszeć odgłosy eksplozji. Miejscowa administracja z nadania Moskwy za każdym razem utrzymuje, że jest to efekt działań obrony przeciwlotniczej lub skutecznego niszczenia bezzałogowców nadlatujących od strony Ukrainy – przypomniało w połowie lutego Radio Swoboda. 

  

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 roku w wyniku interwencji zbrojnej i nielegalnego referendum. Władze w Kijowie i Zachód uznały te działania Kremla za pogwałcenie prawa międzynarodowego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej