RAPORT

Pogarda

Szydło: PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką

Europosłanka Beata Szydło (fot. PAP/Piotr Polak)
Europosłanka Beata Szydło (fot. PAP/Piotr Polak)

Najnowsze

Popularne

PiS walczy o silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej, broniąc jednocześnie naszych wartości i suwerenności – oceniła w opublikowanej w sobotę rozmowie z i.pl europoseł PiS Beata Szydło. Jej zdaniem PO wspiera tymczasem ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką.

Najnowszy sondaż CBOS. Ogromna przewaga PiS

Gdyby wybory odbywały się w marcu, na PiS zagłosowałoby 38 proc. badanych deklarujących udział w wyborach; na KO – 18 proc., a Konfederacja oraz...

zobacz więcej

Szydło zapytana w rozmowie z i.pl o jedną, zasadniczą różnicę, między rządami PiS a PO-PSL powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość „jest ugrupowaniem, które uczyniło gospodarzem Polski wszystkich Polaków”. – Daliśmy im nowe szanse i możliwości skorzystania z rozwoju gospodarczego naszego kraju – dodała.


– Pokazaliśmy, że każdy, kto wymaga wsparcia, to wsparcie otrzyma. Nasze ugrupowanie inwestuje tak duże środki w inicjatywy społeczne, aby wyrównać szanse. Dzięki naszym programom poprawiła się sytuacja osób starszych i zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. Rząd Platformy stawiał na rozwój kilku dużych ośrodków miejskich, a dzięki nam to mniejsze miejscowości mogły się rozwijać – oceniła.


Różne spojrzenia na rolę Polski


Szydło podkreśliła, że obie partie mają też inne spojrzenie i rozumienie roli Polski w Unii Europejskiej.

– Nasze ugrupowanie walczy o jej silną pozycję na arenie międzynarodowej, broniąc jednocześnie naszych wartości i suwerenności. Z perspektywy mojej pracy w Parlamencie Europejskim dostrzegam, że PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką – powiedziała.

Zapytana o to, czy wystartuje w wyborach parlamentarnych odpowiedziała, że w tej chwili koncentruje się na pracy w Parlamencie Europejskim, tak jak inni europosłowie. – Niemniej jednak wspieramy i będziemy nadal wspierać kampanię wyborczą PiS – dodała. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej