RAPORT

Pogarda

Znany szczeciński adwokat aresztowany. W tle samobójstwo więźnia

Przemysław W. jest też podejrzany w innym głośnym śledztwie (fot. Daniel Dmitriew / Forum)
Przemysław W. jest też podejrzany w innym głośnym śledztwie (fot. Daniel Dmitriew / Forum)

Najnowsze

Popularne

Szczeciński sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla adwokata Przemysława W. – poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Wśród zarzutów są działania, które miały sprawić, że osadzony w zakładzie karnym targnął się na swoje życie, a także nakłanianie do podpalenia samochodu, aby wymusić zeznania.

Pieniądze za „skręcone” sprawy i ciemne układy. Kim jest „ekspert” opozycji, TVN i RASP od pedofilii

Przed gdańskim sądem trwa proces znanego mecenasa i byłego sędziego Artura Nowaka. Sprawa wlecze się od lat i jest przenoszona z sądu do sądu....

zobacz więcej

– Mecenas został zatrzymany na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w związku z zebranymi w toku śledztwa dowodami. Pozwoliły one na przedstawienie podejrzanemu czterech zarzutów. Pierwszy dotyczy podejmowania działań wobec osoby odbywającej karę pozbawienia wolności, przy czym działania te skutkowały tym, że osadzona w zakładzie karnym osoba targnęła się na własne życie – przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc. 

  

Dodał, że drugi zarzut dotyczy udzielania przez adwokata „środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści osobistej”. Kolejny zarzut to nakłanianie innej osoby do podpalenia samochodu „w celu wymuszenia zeznań na innej osobie”. 

  

– Ostatni zarzut dotyczy uszczuplenia podatku w kwocie co najmniej 330 tys. zł poprzez zatajenie rzeczywistych rozmiarów prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej – mówił prok. Lorenc. 

  

Wyjaśnił, że adwokat miał korzystać z rachunku bankowego założonego na dane osobowe innej osoby, „przy czym ustalono, że z tego konta wypłacono za świadczone usługi o charakterze adwokackim kwotę prawie 1,5 mln zł”. 

Szczeciński sąd – jak mówił rzecznik – uwzględnił w piątek w całości wniosek prokuratora i zastosował wobec adwokata trzy miesiące aresztu. 

  

Mecenas Przemysław W. w innym śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Krajową usłyszał w listopadzie ub.r. zarzuty dotyczące nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań w procesie prowadzonym przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. 

 

Śledztwo dotyczy zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się przestępczością narkotykową i kryminalną. Zatrzymano wówczas 22 osoby, m.in. Andrzeja Z. ps. „Słowik”, Leszka D. ps. „Wańka”, Janusza P. ps. „Parasol” i Mirosława B. ps. „Dziobak”. Wobec adwokata sąd zastosował wtedy dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej