RAPORT

Pogarda

„Znana z agresywnych działań informacyjnych i kłamstw”. Żaryn podsumował Zacharową

Stanisław Żaryn zwrócił uwagę na działania dezinformacyjne rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej (fot.  Russian Foreign Ministry Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
Stanisław Żaryn zwrócił uwagę na działania dezinformacyjne rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej (fot. Russian Foreign Ministry Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn zwrócił uwagę na działania dezinformacyjne rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej. Stwierdził, że szerzy ona insynuacje przeciwko Polsce, np. o rzekomych planach ataku Polski na Ukrainę.

Żaryn: Rosyjska i białoruska propaganda mocno promują wypowiedź Ochojskiej

Rosyjska i białoruska propaganda bardzo mocno promuje wypowiedź Janiny Ochojskiej, która uwiarygadnia kłamstwa przeciwko Polsce – podkreślił we...

zobacz więcej

„Znana z agresywnych działań informacyjnych i szerzenia kłamstw, rzecznik rosyjskiego MSZ, kolejny raz atakuje Polskę. Tym razem kontynuuje insynuacje dotyczące rzekomych planów ataku Polski na Ukrainę” – napisał w piątek na Twitterze Stanisław Żaryn. 


Wyjaśnił, że Zacharowa opiera swoje działania na doniesieniach medialnych, które sugerują zaangażowanie polskich podmiotów w budowę centrum szkoleniowego na Ukrainie. Na podstawie tych doniesień Zacharowa szerzy insynuacje przeciwko Polsce


„Według narracji Zacharowej opisywany w mediach projekt »wciąga Polskę« w konflikt. Projekt opisywany w mediach według propagandystki jest elementem imperialnego planu, o który Rosja stale oskarża Rząd RP” – podkreślił Żaryn. Ukraina wydała listy gończe za Zacharową i Miedwiediewem. Są poszukiwani przez SBU

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) rozesłała list gończy za Dmitrijem Miedwiediewem, wiceszefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, który wielokrotnie...

zobacz więcej

Jak dodał, Zacharowa kłamliwie twierdzi, że Polska za pomocą opisywanego projektu „powiększa militarną obecność na Ukrainie”, a w istocie ten projekt ma służyć kontrolowaniu przez Polskę Ukrainy.


„Kolejny raz Zacharowa kłamliwie stwierdziła, że rzekomo masowa obecność »polskich najemników« to sankcjonowany przez rząd Polski projekt przygotowania do aneksji zachodniej Ukrainy”– napisał ponadto minister Żaryn.


Podkreślił, że Rosja od początku ponownego ataku na Ukrainę próbuje destabilizować relacje Polski i Ukrainy. W tym celu od miesięcy prowadzi operację dezinformacyjną, w ramach której Polska prezentowana jest jako zagrożenie dla Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej