RAPORT

Pogarda

Limity cen na setki produktów w ośmiu sieciach handlowych. Od poniedziałku

Sklepy mają wytypować produkty (fot. Shutterstock)
Sklepy mają wytypować produkty (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Osiem największych sieci handlowych na Słowacji wprowadzi limity na ceny żywności. Przyjęte w tej sprawie porozumienie wejdzie w życie w poniedziałek. Ma obowiązywać przez trzy miesiące.

Projekcja nt. sytuacji gospodarczej w Polsce na lata 2023-2025 [RAPORT]

W 2023 r. inflacja wyniesie 11,9 proc., w 2024 r. – 5,7 proc., a w 2025 r. – 3,5 proc. – wynika z tzw. centralnej ścieżki projekcji inflacji i PKB...

zobacz więcej

Inicjatywę, która dotyczy ok. 400 wybranych produktów spożywczych, poparł i przedstawił w piątek resort rolnictwa. Nowe ceny mają obowiązywać od najbliższego poniedziałku. 

 

Minister rolnictwa Słowacji Samuel Vlczan i przedstawiciele branży handlu detalicznego zwrócili uwagę na spotkaniu z dziennikarzami, że wzrost cen żywności przyczynił się do przyspieszenia inflacji w kraju

 

Artykuły spożywcze z ograniczonymi przez limity cenami, głównie towary słowackie, będą oznaczone identycznym we wszystkich sklepach logo. W każdej z sieci do ograniczenia cen mogą być wybrane różne produkty. Szacuje się, że każda sieć wybierze od 30 do 100 różnych artykułów. Pełny spis towarów ma zostać opublikowany w poniedziałek. 

 

Ceny żywności na Słowacji były w lutym wyższe rok do roku o 28,6 proc. Najszybciej drożeje nabiał oraz oleje i tłuszcze oraz mięso. Uwzględniając także inne produkty, usługi oraz ceny energii, inflacja na Słowacji przyspieszyła w lutym do 15,4 proc. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej