RAPORT

Pogarda

Polski Bon Turystyczny: płatności przekroczyły 3 mld zł. Można jeszcze skorzystać

Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić do 31 marca (fot. arch.PAP/M.Bielecki)
Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić do 31 marca (fot. arch.PAP/M.Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Kwota płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyła 3 mld zł – informuje Polska Organizacja Turystyczna. Można nim jeszcze płacić, ale tylko do 31 marca.

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Dzięki bonowi turystycznemu można opłacić m.in. pobyt dziecka w hotelu, pensjonacie lub opłacić pobyt na koloniach. Bon wynosi na każde dziecko 500...

zobacz więcej

Możliwość płatności bonem za rodzinne wyjazdy to m.in. forma pomocy rodzinom i metoda wsparcia krajowej branży turystycznej. W ciągu sześciu tygodni zimowych ferii w całej Polsce zrealizowano ponad 40 tys. transakcji bonem, a do podmiotów turystycznych w całej Polsce wpłynęły ponad 43 mln zł. 


Największy ruch turystyczny i największą liczbę płatności Polskim Bonem Turystycznym w okresie zimowych ferii odnotowała Małopolska, gdzie do podmiotów turystycznych wpłynęło 11,6 mln zł płatności bonami. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa mazowieckie, pomorskie i dolnośląskie.


– Bez wsparcia z bonu wiele firm, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, mogłoby mieć poważne trudności z płynnością finansową podczas pandemii. M.in. właśnie dzięki możliwości dofinansowania bonem rodzinnych wyjazdów udało się wyjść z tego okresu obronną ręką. Bardzo cieszy mnie również to, że bon zachęcił tak wielu naszych rodaków do podróżowania po Polsce i odkrywania na nowo jej walorów – powiedział wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.


Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić do 31 marca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej