RAPORT

Pogarda

„Dycha starczy?”. CBA publikuje nagranie z prezydentem Ostrowca Św. [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało nagranie, które jest dowodem w śledztwie prowadzonym przeciwko prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi G. Podejrzany o korupcję samorządowiec został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu więzienie.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszał zarzuty przyjęcia 40 tys. zł w łapówkach

Funkcjonariusze CBA na polecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymali w środę prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława G. Jak...

zobacz więcej

Jarosława G. zatrzymali we wtorek na polecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej funkcjonariusze CBA. Służby przeszukały jego mieszkanie, urząd miejski i inne lokalizacje na terenie województwa świętokrzyskiego. 

 

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Jarosławowi G. pięć zarzutów „przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego”.

 

Z informacji portalu tvp.info wynika, że samorządowiec miał w zamian za korzyści majątkowe załatwić pracę kilku osobom w podległych mu jednostkach samorządowych związanych m.in z oświatą. 

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczania prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wniosek o areszt dla samorządowca. „Sąd uznał, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zrzucanego podejrzanemu czynu i nie zastosował wobec Jarosława G. środków zapobiegawczych, stwierdzając, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora jest kompletny” – podała PK.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA na polecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława G. – dowiedział...

zobacz więcej

CBA publikuje nagranie z prezydentem Ostrowca Św.


„W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania jest w stanie w pełni zabezpieczyć dalszy tok postępowania, a w szczególności zapobiec ewentualnemu matactwu ze strony podejrzanego, dlatego też prokurator nie zgadza się z decyzją sądu i skieruje zażalenie na to postanowienie” – zaznaczyła PK. 

 

Jak poinformowało CBA, w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. materiał filmowy, który został poddany szczegółowej analizie przez śledczych. 

 

„Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego” – poinformowało Biuro publikując nagranie. 


Widać na nim jak Jarosław G. przyjmuje od nieznanego mężczyzny, mówiącego „to na działkę”, plik pieniędzy i szybko chowa go do wewnętrznej kieszeni marynarki. Na filmie przedstawiono też kolejną sytuację, w trakcie której ktoś zwraca się do prezydenta Ostrowca Św. „Jarku dycha starczy?”, na co ten odpowiada „Słuchaj, ja nie narzucam”. Chwilę później G. przyjmuje pieniądze, które również chowa do kieszeni marynarki. Prokuratura Krajowa zaapelowała też do osób, które udzieliły korzyści majątkowej Jarosławowi G., aby w celu skorzystania z klauzuli niekaralności zgłaszały się do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach lub do CBA. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej