RAPORT

Pogarda

„Dziwna koincydencja”. Po decyzji Ukraińców Twardoch miażdży wrzutkę Onetu

(fot. arch.PAP/Zbigniew Meissner)
(fot. arch.PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Wicepremier Mariusz Błaszczak ujawnił, że Ukraina zamówiła kolejną partię polskich karabinków MSBS Grot. Pisarz Szczepan Twardoch wyśmiewa portal Onet za zamieszczoną na łamach portalu dwa tygodnie temu krytykę tej broni. – Może ktoś pana rozgrywa, panie redaktorze? – pyta na portalu społecznościowym jednego z autorów krytycznego tekstu, Marcina Wyrwała.

Twardoch rozjeżdża wrzutkę Onetu: Ukraińcy bardzo sobie Groty chwalą

Szczepan Twardoch nie zostawił suchej nitki na publikacji Onetu nt. karabinków Grot. „Ukraińscy użytkownicy grotów, których spotkałem na zapleczu...

zobacz więcej

Ukraińskie siły zbrojne postanowiły zamówić w fabryce w Radomiu kolejne egzemplarze polskich karabinków Grot – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Dodał, że nie jest to „śladowe zamówienie”, jednocześnie nie zdradził jego wielkości.


Na początku marca Onet (autorzy: Edyta Żemła i Marcin Wyrwał) napisał, że karabinki, których m.in. używa ukraińskie wojsko, są „obarczone tyloma wadami, że żołnierz traci do niej zaufanie”. „Awarie i zacięcia karabinka w krytycznych momentach walki oznaczają dla żołnierza nawet zagrożenie śmiercią” – pisali pracownicy portalu.


Wicepremier ocenił, że publikacja Onetu „to kolejny atak portalu, którego właścicielem jest kapitał niemiecko-szwajcarski”.


Ktoś rozgrywa autorów Onetu?


Z rewelacjami Żemły i Wyrwała rozprawił się Szczepan Twardoch. Pisarz aktywnie bierze udział we wsparciu Ukrainy. Dzięki zorganizowanej przez niego zbiórce w internecie niedawno na front trafiły samochody. Sam Twardoch jest też w kontakcie z ukraińskimi żołnierzami. 


– Ukraińscy użytkownicy grotów, których spotkałem na zapleczu frontu, bardzo je sobie chwalą. Jakoś nie rozlatują im się w rękach, nie zacinają co kilka strzałów, są celne, ergonomiczne i ogólnie lubiane. Ale co oni mogą wiedzieć, prawda? – ironizował Twardoch, odnosząc się do publikacji Onetu.


Po nowej informacji o zamówieniu większej liczby Grotów przez Ukrainę pisarz znowu odniósł się do krytyki polskiej broni, zwracając się za pośrednictwem Facebooka do jednego z jej autorów.


– Czy Redaktor Marcin Wyrwał raczy skomentować dziwną koincydencję jego nowego tekstu o Grocie z informacją o tym, że ukraińskie Ministerstwo Obrony zamówiło w Fabryce Broni rzeczone karabinki? Nie sugeruję Panu złej woli, ale może ktoś z Pana informatorów z WS (najprawdopodobniej chodzi o wojska specjalne, które jakoby miały informować Onet o usterkowości tej broni – red.) Pana rozgrywa, Panie Redaktorze? Pozdrawiam serdecznie – napisał Twardoch.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej