RAPORT

Pogarda

Od piątku prawdziwa wiosna. Coraz cieplej i ładniejsza pogoda

Lokalnie temperatura może sięgnąć nawet 15 stopni (fot. pixabay/RitaE)
Lokalnie temperatura może sięgnąć nawet 15 stopni (fot. pixabay/RitaE)

Najnowsze

Popularne

W piątek kontynuacja ocieplenia i ładnej pogody – zapowiada synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Najcieplej na południowym zachodzie kraju. Noc z piątku na sobotę jeszcze z przymrozkami na południowym wschodzie. Na południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane; w rejonach Wybrzeża, Pomorza okresami wzrośnie do dużego. Słabe, wręcz symboliczne opady deszczu spodziewane są tylko na Wybrzeżu.

Już niedługo wiosenne ciepło, na razie jeszcze miejscami mróz

W czwartek najcieplej na południowym zachodzie, temperatura wzrośnie tam do 9 st. Jak powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, w nocy w wielu...

zobacz więcej

W rejonach podgórskich Karpat ocieplenie nie będzie jeszcze odczuwalne, bo temperatura wzrośnie do ok. 4 st., ale już na Suwalszczyźnie termometry wskażą do 6 st., w centrum już ok. 10 st.


– Najcieplej na południowym zachodzie, ok. 13 stopni, ale w rejonie oddziaływania fenu (ciepłego wiatru z gór w doliny), w Kotlinie Jeleniogórskiej temperatura może wzrosnąć do 15 st. – zaznaczyła Dąbrowska.


Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i w Sudetach porywisty, z porywami odpowiednio do 55 km/h i do 65 km/h. Wiać będzie z kierunków południowych.


W nocy z piątku na sobotę nadal na południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na zachodnim Wybrzeżu mogą wystąpić słabe opady deszczu.


Ta noc już będzie cieplejsza. Chłodniejszy obszar pozostanie tylko na południowym wschodzie i tam spadki temperatury do minus 3 st. Tam mogą wystąpić przymrozki, dlatego, jak powiedziała synoptyk, obszar Małopolski, Podkarpacia, część Lubelszczyzny i woj. świętokrzyskiego został objęty ostrzeżeniem IMGW.

– Na pozostałym obszarze temperatura wyniesie od 0 na Suwalszczyźnie, w woj. śląskim i w centrum kraju. Najcieplej będzie na Nizinie Szczecińskiej. Tam do 5 st. – przekazała Dąbrowska.


Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty nadal na Wybrzeżu i w Sudetach z porywami do 60 km/h. Wiać będzie z kierunków południowo-wschodnich i południowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej