RAPORT

Pogarda

„Efekt Tuska”. Już nawet TVN informuje o spadkach PO

Przewaga  Zjednoczonej Prawicy w sondażach (fot. PAP/Rafał Guz)
Przewaga Zjednoczonej Prawicy w sondażach (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Według najnowszego badania Kantar Zjednoczona Prawica może liczyć na 31 procent poparcia, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu z 8 lutego. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło o 3 punkty procentowe – w marcu na to ugrupowanie chce głosować 26 procent badanych.

Niższe ceny żywności za rządów PO? „Oczywiście, że Tusk kłamie”

Po opublikowaniu przez Donalda Tuska wideo, w którym narzeka na panującą w kraju drożyznę, jeden ze szczecińskich radnych Dariusz Matecki...

zobacz więcej

Według sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 na największe poparcie obecnie może liczyć Zjednoczona Prawica, na którą swój głos oddałoby 31 procent pytanych, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 26 procent głosów, co oznacza spadek o trzy punkty procentowe i jednocześnie spadek z pierwszego miejsca na drugie.


Konfederacja i Polska 2050 otrzymały po 9 procent głosów, co w przypadku Konfederacji oznacza wzrost o punkt procentowy, a dla formacji Szymona Hołowni – spadek o dwa punkty procentowe.


Do Sejmu weszłaby też Lewica, na którą zagłosowałoby 6 procent pytanych (wzrost o punkt procentowy), a pod progiem wyborczym znalazłaby się Koalicja Polska-PSL i Kukiz'15 – obydwa ugrupowania dostały po 2 proc. głosów, a także Porozumienie wraz z AgroUnią, które chciałoby poprzeć 1 procent badanych. 13 proc. nie miało zdania.


Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 14-16 marca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziało 666 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej