RAPORT

Pogarda

Słynny aktor wkracza do branży alkoholowej. Chce stworzyć własną markę

Nicolas Cage po raz kolejny próbuje sił w biznesie (fot. Reagan Rule/FilmMagic/GettyImages)
Nicolas Cage po raz kolejny próbuje sił w biznesie (fot. Reagan Rule/FilmMagic/GettyImages)

Najnowsze

Popularne

Gwiazdor „Dzikości serca” i „Zostawić Las Vegas” przygotowuje się obecnie do realizacji nowego biznesowego projektu. Osoba z bliskiego otoczenia Cage'a ujawniła, że aktor zamierza wprowadzić na rynek własną markę bourbona. „W Hollywood od pewnego czasu panuje moda na posiadanie swojego trunku. Nic jest wielkim fanem whisky i bourbona, dlatego zaczął się tym żywo interesować” – zdradził znajomy laureata Oscara.

Seagal, wnuk de Gaulle'a i włoska księżniczka. Festiwal osobliwości na kongresie rusofilów

W Moskwie odbył się dwudniowy Międzynarodowy Kongres Rusofilów; wśród uczestników byli zwolennicy teorii spiskowych oraz znane osoby, między innymi...

zobacz więcej

Nicolas Cage jeszcze niedawno grał głównie w fatalnie ocenianych produkcjach, co nie pomagało mu w wyjściu z poważnych kłopotów finansowych. Kilka lat temu aktor zaczął jednak wychodzić na prostą. W 2021 r. przypomniał widzom o swoich umiejętnościach, występując w poruszającym dramacie „Świnia”, a rok później znów pozytywnie zaskoczył recenzentów dzięki roli w komedii „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, w której zagrał samego siebie. W życiu prywatnym też znów zaczęło mu się układać. Dwa lata temu Cage wziął ślub z młodszą o 30 lat Japonką Riko Shibatą. W lutym ubiegłego roku urodziła im się córka.


Na skraju bankructwa


Powrót do hollywoodzkiej pierwszej ligi i stabilizacja w życiu prywatnym najwyraźniej zachęciły gwiazdora do tego, by spróbować swoich sił w biznesie. Ta decyzja może wydawać się ryzykowna, bo inwestowanie pieniędzy nie było dotąd jego mocną stroną. Przed laty media regularnie donosiły o pogłębiającym się finansowym kryzysie Cage'a, który w wyniku szeregu fatalnych decyzji biznesowych roztrwonił opiewającą na 150 mln dol. fortunę i znalazł się na skraju bankructwa.


Czytaj także: „Wszystko wszędzie naraz” zwycięzcą tegorocznych Oscarów

Pomysł Jane Fondy na obronę „prawa do aborcji”: Mordować polityków pro-life

Amerykańska aktorka Jane Fonda w programie „The View” na antenie stacji „ABC” stwierdziła, że oprócz protestów i marszów w obronie „prawa do...

zobacz więcej

Tamte niepowodzenia najwyraźniej nie zniechęciły gwiazdora. Jak bowiem donosi znajomy Cage'a, aktor zamierza pójść w ślady wielu kolegów po fachu i chce wypuścić na rynek własną markę alkoholową. „W Hollywood od pewnego czasu panuje moda na posiadanie swojego trunku. Nic jest wielkim fanem whisky i bourbona, dlatego zaczął się tym żywo interesować. Ma świetny gust, więc na pewno stworzy coś wyjątkowego” – ujawnia źródło „The Sun”.


Marki znanych ludzi


Jeśli gwiazdor „Twierdzy” zrealizuje ten plan, to dołączy do pokaźnego grona celebrytów, którzy mają własne marki alkoholi. W owym gronie znajdują się m.in. Kate Hudson, Jason Derulo, Drake, Dwayne Johnson, Matthew McConaughey czy George Clooney. Ten ostatni stworzył popularną markę Casamigos Tequila, którą w 2017 r. za okrągły miliard dolarów kupił koncern Diageo. Na podobny krok zdecydował się niedawno Ryan Reynolds, który sprzedał swoje udziały w Aviation American Gin za 610 mln dol.


Czytaj także: Gwiazdor Hollywood nagrał przesłanie do antysemitów. Wcześniej odwiedził Auschwitz [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej