RAPORT

Pogarda

Arktyczne powietrze i śnieg. Prognoza na środę i czwartek

W Karpatach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm (fot. pixabay/Schäferle)
W Karpatach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm (fot. pixabay/Schäferle)

Najnowsze

Popularne

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest na skraju wyżu, którego centrum przesuwa się znad Francji nad Austrię. Z północnego zachodu napływa do nas powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i oblodzeniami [PROGNOZA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla północnej części kraju. Wiatr może osiągać porywy do 85 km/h....

zobacz więcej

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna; w górach oraz lokalnie na północy i zachodzie kraju śnieg.


Na Pomorzu i zachodzie możliwe burze. Od 4 do 7 st., w rejonach podgórskich od 0 do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południowym wschodzie w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, miejscami powodujący zamiecie, a początkowo także zawieje śnieżne.


W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i w centrum liczne rozpogodzenia. Lokalnie przelotne opady śniegu.Od -3 do -1 st., w rejonach podgórskich od -5 do -2 st. Najcieplej na wybrzeżu, około 1 st. Wiatr słaby, przejściowo umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, powodować będzie zamiecie śnieżne.


W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie umiarkowane i duże. Na północy przelotny deszcz ze śniegiem, w Karpatach śnieg. Od 4 st. na północnym wschodzie i w dolinach górskich, około 6 sw centrum do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy - 3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.


W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.Możliwy deszcz. 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej