RAPORT

Pogarda

Wiceprezes PKO BP ocenia program „Pierwsze mieszkanie"

Rząd  przyjął projekt dotyczący programu „Pierwsze Mieszkanie" (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Rząd przyjął projekt dotyczący programu „Pierwsze Mieszkanie" (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Wiceprezes PKO BP, kierujący pracami zarządu Paweł Gruza pozytywnie ocenia przyjęty dziś przez rząd projekt dotyczący programu „Pierwsze mieszkanie”. Proponowane przepisy przewidują między innymi wprowadzenie bezpiecznego kredytu 2-procentowego ze stałą stopą, do którego dopłaci państwo.

Kredyt na 2 proc.? Wszystko, co trzeba wiedzieć o programie Pierwsze Mieszkanie

W najbliższych tygodniach pod obrady Sejmu ma trafić program Pierwsze Mieszkanie – nowa rządowa propozycja dla osób do 45. roku życia, które dotąd...

zobacz więcej

Paweł Gruza powiedział, że dzięki programowi na zakup własnego mieszkania będą mogły pozwolić sobie osoby dotychczas wykluczone z rynku. – Myślę, że jest on racjonalny i skrojony na potrzeby młodszych osób oraz tych w średnim wieku, które chcą założyć rodzinę i potrzebują właśnie tego pierwszego kredytu – uważa wiceprezes banku. Jednocześnie wiceprezes PKO BP sceptycznie podchodzi do propozycji
„zerowego” kredytu na mieszkanie, ogłoszoną przez Platformę Obywatelską. – Wychodzimy tu poza mechanizm kredytu i w tym sensie wydaje mi się, że te propozycje wychodziły za daleko – ocenił Paweł Gruza. 
Jeśli przepisy wejdą w życie, to z kredytu na preferencyjnych warunkach będzie można skorzystać od 1 lipca bieżącego roku. Paweł Gruza zapowiedział, że PKO BP przygotuje odpowiednią ofertę. 
Rządowy projekt ustawy pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe został przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Zakłada również możliwość otwarcia konta mieszkaniowego z dopłatą.
Na nowe rozwiązanie rząd ma przeznaczyć w ciągu 10 lat około 16 miliardów złotych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej