RAPORT

Pogarda

Wyciekły dialogi hollywoodzkiego hitu. Studio Marvela wszczęło śledztwo

Dialogi z filmu „Ant–Man i Osa: Kwantomania” były dostępne na portalu „Reddit” do 15 lutego (fot. Karwai Tang/WireImage/Getty)
Dialogi z filmu „Ant–Man i Osa: Kwantomania” były dostępne na portalu „Reddit” do 15 lutego (fot. Karwai Tang/WireImage/Getty)

Najnowsze

Popularne

Należące do koncernu Disneya studio Marvela nie ustaje w wysiłkach mających na celu odnalezienie sprawców wycieku 63–stronicowej transkrypcji dialogów filmu „Ant–Man i Osa: Kwantomania”. Na miesiąc przed premierą tego komiksowego widowiska została ona udostępniona w Internecie na portalu „Reddit” oraz w usłudze Google Docs. Szefowie Marvela właśnie złożyli w tej sprawie wnioski do sądu.

„Top Gun: Maverick” może odpaść z walki o Oscary. Finansował go rosyjski oligarcha

W nocy z 12 na 13 marca rozdane zostaną Oscary. Jednym z kandydatów do tych nagród jest jeden z hitów ubiegłego roku – „Top Gun: Maverick”. Teraz...

zobacz więcej

Jak informuje portal „Variety”, w piątek 10 marca do sądu w Kalifornii w imieniu studia Marvela złożony został wniosek o nakazanie właścicielom portalu „Reddit” ujawnienia tożsamości osoby bądź grupy osób odpowiedzialnej za udostępnienie dialogów z trzeciej części „Ant–Mana”. Pojawiły się one na forum dotyczącym spoilerów z filmów Marvela już 20 stycznia tego roku. Premiera filmu odbyła się 17 lutego. 

 

Studio Marvela we wspomnianym wniosku domaga się ujawnienia informacji mogących pomóc w identyfikacji użytkownika podpisującego się jako u/MSSmods, a także osób, które podawały treść dialogów dalej i sprawiały, że temat był obecny w mediach społecznościowych. Dialogi z filmu „Ant–Man i Osa: Kwantomania” były dostępne na portalu „Reddit” do 15 lutego. 

 

Rzecznik prasowy portalu „Reddit” nie udzielił żadnych informacji na temat tego, czy firma zamierza udostępnić dane, których domaga się kierownictwo Marvel Studios. „Jesteśmy zobowiązani do ochrony prywatności naszych użytkowników. Mamy rygorystyczne procedury pozwalające na ocenianie podobnych wniosków prawnych i sprzeciwu, gdy nie zgadzamy się z ich treścią” – podał w oświadczeniu. 

 


Drugi, podobny wniosek złożony przez Marvel Studios dotyczy Google'a. Szefownie wytwórni domagają się w nim ujawnienia danych osób odpowiedzialnych za umieszczenie tej samej transkrypcji dialogów w usłudze Google Docs. Przedstawiciele Google'a nie skomentowali oficjalnie całej sprawy. Transkrypcja została wykorzystana m.in. do przygotowania listy dialogowej pomocnej w tłumaczeniu napisów do pirackiej wersji filmu dostępnej na serwisach torrentowych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej