RAPORT

Pogarda

Wiceminister klimatu: Nie będziemy chodzić na pasku aktywistów

TSUE uznał skargę KE (fot. Shutterstock/grzejan;  PAP/Mateusz Marek)
TSUE uznał skargę KE (fot. Shutterstock/grzejan; PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość nie będzie jak poprzedni rząd PO-PSL chodzić na krótkim pasku organizacji pozarządowych. Przede wszystkim zadbamy o bezpieczeństwo polskich lasów i o prawo społeczności lokalnych do korzystania z tych terenów – powiedziała w wywiadzie dla wtorkowej „GPC” wiceminister klimatu Małgorzata Golińska.

Pożary zniszczyły dziesiątki tysięcy uli. Cios dla rolnictwa [WIDEO]

Chile to znaczący na świecie eksporter owoców, ale z powodu ostatniej fali pożarów może stracić swoją wypracowywaną przez lata pozycję. Ogromne...

zobacz więcej

W wywiadzie opublikowanym we wtorkowej „Gazecie Polskiej Codziennie” wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska odniosła się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.


„Wyrok, jeśli byłby stosowany w taki sposób, jakiego oczekują organizacje pozarządowe, groziłby paraliżem gospodarki leśnej. Każdy plan urządzenia lasu (pomimo zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw środowiska) mógłby zostać zaskarżony do sądu. Jednocześnie, do czasu rozstrzygnięcia sprawy, sąd mógłby wydać zakaz prowadzenia działań. Znając chwilami opieszały tryb pracy sądów, na zezwolenie dalszych działań musielibyśmy czekać miesiącami, a nawet latami” – powiedziała Małgorzata Golińska.


Dodała, że eksperci z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej i leśnicy wraz z urzędnikami z Ministerstwa Klimatu i Środowiska analizują wyrok i rozważają, jak można zrealizować jego zapisy bez szkody dla polskiej gospodarki leśnej.


„Dopiero po zakończeniu etapu analiz i opracowaniu co najmniej kilku różnych wariantów będziemy wiedzieć, jak jesteśmy w stanie odnieść się do wyroku w sposób niezagrażający interesom naszego kraju. Jedno jest pewne, Prawo i Sprawiedliwość nie będzie jak poprzedni rząd PO-PSL chodzić na krótkim pasku organizacji pozarządowych. Przede wszystkim zadbamy o bezpieczeństwo polskich lasów i o prawo społeczności lokalnych do korzystania z tych terenów” – powiedziała wiceminister Golińska. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej