RAPORT

Pogarda

Planetoida leci w kierunku Ziemi. NASA zaczęła ją śledzić

Odkryta asteroida ma 64,9 metra (graf. NASA)
Odkryta asteroida ma 64,9 metra (graf. NASA)

Najnowsze

Popularne

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA poinformowała, że obserwuje kurs nowej planetoidy. Ostrzeżono, że może ona uderzyć w Ziemię w 2046 roku – informuje TVP Nauka.

Naukowcy wykryli wodę w stanie gazowym w dysku, w którym powstają planety

Dzięki sieci radioteleskopów ALMA astronomom udało się wykryć wodę w stanie gazowym w dysku, w którym powstają planety. To obserwacje brakującego...

zobacz więcej

Ryzyko nie jest wysokie, ale zazwyczaj od odkrycia nowego obiektu w kosmosie musi upłynąć kilka tygodni zanim uda się określić ułożenie orbity w przyszłości – zwraca uwagę TVP Nauka.


Odkryta asteroida ma 64,9 metra, nie spowoduje więc bezpośredniego zagrożenia dla Ziemi. Jej uderzenie mogłoby jednak być groźne, gdyby stało się to w okolicach terenów zamieszkałych.


Program obrony Ziemi


NASA utworzyła specjalny program obrony Ziemi, polegający na monitorowaniu obiektów potencjalnie groźnych, czyli powyżej 140 metrów. Agencja uspokaja, że na razie nie zaobserwowała obiektów potencjalnie zagrażających Ziemi, ale przyznaje, że nie wszystkie zostały odkryte.


Agencja jest w stanie skutecznie chronić Ziemię przed zagrożeniami płynącymi z Wszechświata. Dowodzi tego zmiana orbity planetoidy dokonana przez sondę DART jesienią ubiegłego roku.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej