RAPORT

Pogarda

Czarnek: Tusk bezpośrednio zaatakował Kościół w Polsce

Najnowsze

Popularne

Nie można pozwolić, żeby Donald Tusk i Platforma Obywatelska jako program przyjmowali systemowy atak na Kościół, czyli na naród, bo to jest atak na naród. Wstyd i hańba – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Jędraszewski do piekła, religia ze szkół”. Donald Tusk w Rokietnicy

Religia w szkołach stała się jednym z najskuteczniejszych narzędzi laicyzacji młodego pokolenia Polaków – powiedział w piątek szef PO Donald Tusk....

zobacz więcej

W briefingu przed gmachem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego minister nawiązał do tego, że św. Jan Paweł II jeszcze jako biskup krakowski przez wiele lat wykładał na tej uczelni. Jego zdaniem zarówno KUL, jak i miasto Lublin wiele zawdzięczają papieżowi. 

  

– Jesteśmy przekonani, że święty Jan Paweł II nie potrzebuje obrony; broni się sam – swoim nauczaniem, swoim życiem, swoimi gigantycznym wkładem w odzyskanie wolności przez Polaków i przez Europejczyków; zrzucenie jarzma komunistycznego, sowieckiego z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej – zauważył Czarnek. 

  

Według niego, nie chodzi tu tylko o świętego Jana Pawła II. Szef MEiN nawiązał do słów kard. Stefana Wyszyńskiego: „jeśli przyjdą zniszczyć naród, zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego narodu”. 

  

– To co widzieliśmy wczoraj podczas wystąpienia Donalda Tuska jest niczym innym, jak atakiem na Kościół, czyli na naród (...) Donald Tusk zaatakował wczoraj bezpośrednio Kościół w Polsce. Nie hierarchów, bo Kościół to nie są tylko hierarchowie; nie duchownych, bo Kościół to nie są tylko duchowni. Zaatakował miliony Polaków, którzy każdego dnia i każdego tygodnia chodzą do kościoła, bo są Kościołem. Uderzył wprost w Kościół i w religię – dodał Minister Edukacji Narodowej. 


Opozycja bez programu


Według niego opozycja nie ma żadnego programu politycznego dla Polaków. – Ale nie można pozwolić, żeby ten człowiek (Donald Tusk) i Platforma Obywatelska jako program przyjmowali systemowy atak na Kościół, czyli na naród, bo to jest atak na naród. Wstyd i hańba – stwierdził minister. 

  

W piątek podczas spotkania z mieszkańcami Rokietnicy (woj. wielkopolskie) szef PO Donald Tusk mówił m.in. o tym, że nie powinno być religii w szkołach. Jego zdaniem religia w szkołach „stała się jednym z najskuteczniejszych narzędzi laicyzacji młodego pokolenia Polaków”. Ocenił, że „to są setki, tysiące wynagrodzeń, bo przecież nie chodzi o ewangelizację”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej